Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lipca 2018, 22:26

autor: Vergil

Cena i data premiery Phantom Doctrine – szpiegowskiego XCOM-a rodem z Polski

Poznaliśmy cenę i datę debiutu Phantom Doctrine, czyli strategii turowej inspirowanej kultową serią XCOM, nad którą pracują twórcy gry Hard West. Jak się okazuje, premiera tego tytułu odbędzie się jeszcze przed końcem wakacji.

Warszawskie studio CreativeForge Games podzieliło się z graczami ceną oraz datą premiery swojego nowego dzieła. Phantom Doctrine zadebiutuje na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xboksie One 14 sierpnia 2018 roku; produkcję wyceniono na 39,99 dolarów (w przeliczeniu około 149 złotych), a nad Wisłą pojawi się ona z polskimi napisami.

Na tym nie koniec informacji związanych z tą strategią turową czerpiącą garściami z dorobku kultowego cyklu XCOM. W chwili, w której są pisane te słowa, na twitchowym kanale firmy Alienware trwa transmisja na żywo, podczas której zaprezentowano przebieg jednej z misji. Ponadto powyżej czeka na Was zwiastun wprowadzający w klimat zimnej wojny oraz ukazujący krótkie fragmenty rozgrywki.

Choć Phantom Doctrine nie będzie szokować grafiką… - Cena i data premiery Phantom Doctrine – szpiegowskiego XCOM-a rodem z Polski - wiadomość - 2018-07-11
Choć Phantom Doctrine nie będzie szokować grafiką…
Nie tylko „turówki”

Hard West, czyli wcześniejsza gra stworzona przez CreativeForge Games, nie była debiutanckim dziełem tej ekipy. W 2014 roku zadebiutowało bowiem opracowane przez nią Ancient Space reprezentujące gatunek kosmicznych RTS-ów.

Akcja Phantom Doctrine będzie się toczyć w alternatywnej wersji 1983 roku. Na świecie co rusz wybuchają lokalne konflikty, poprzez które pewna potężna grupa zamierza przejąć kontrolę nad światem. W tym momencie do akcji wkroczy gracz, który stanie na czele tajnej organizacji zwanej The Cabal; jego nadrzędny cel to zażegnanie kryzysu, nim będzie zbyt późno.

Pomimo że większość czasu spędzimy na wykonywaniu misji, podczas których przejmiemy kontrolę nad agentami o zróżnicowanych umiejętnościach (oczywiście rozgrywka będzie się toczyć w trybie turowym), pomiędzy kolejnymi etapami zajmiemy się zarządzaniem organizacją; na naszych barkach będzie spoczywać werbunek i szkolenie nowych agentów czy też rozmieszczanie ich w różnych częściach świata, by w razie potrzeby skorzystać z ich pomocy. W miarę postępów zyskamy dostęp do cennych surowców i technologii, które pozwolą nam między innymi zwiększyć swój potencjał bojowy lub odkryć nowe techniki przesłuchań oraz prania mózgów. W toku zmagań nie zabraknie również motywu podrabiania dokumentów, zapewniania fałszywych tożsamości agentom czy wreszcie zmiany ich wyglądu.

…mocną stroną gry będą bogate możliwości taktyczne. - Cena i data premiery Phantom Doctrine – szpiegowskiego XCOM-a rodem z Polski - wiadomość - 2018-07-11
…mocną stroną gry będą bogate możliwości taktyczne.

Warto odnotować, że rozgrywka będzie mieć nieliniowy przebieg; to od nas będzie zależeć, czy wparujemy na pozycje wroga z okrzykiem bojowym na ustach, czy też zdecydujemy się na cichą eliminację nieprzyjaciół. Ponadto nasze działania znajdą odzwierciedlenie w globalnej sytuacji.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Phantom Doctrine
  2. Widzieliśmy polskie Phantom Doctrine – szpiegowski XCOM
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach