Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lipca 2018, 17:30

autor: Vergil

Pecetowe Monster Hunter World w pudełku później, ale taniej

Za sprawą firmy Cenega pecetowa wersja Monster Hunter: World będzie dostępna zarówno w pudełku, jak i w wersji cyfrowej. Choć w fizycznej dystrybucji dzieło firmy Capcom zadebiutuje później, kupimy je w wyraźnie niższej cenie.

Wczoraj poznaliśmy datę premiery, cenę oraz wymagania sprzętowe pecetowej wersji gry Monster Hunter: World (w którą zagramy tak z polskimi, jak i z angielskimi napisami). Dzisiaj natomiast dowiedzieliśmy się, że choć produkcja zadebiutuje w dystrybucji cyfrowej 9 sierpnia (na Steamie można już składać preordery), 3 września na sklepowych półkach pojawi się jej pudełkowa wersja, której wydaniem nad Wisłą zajmie się firma Cenega.

Wersję na płytach DVD kupimy co prawda później, lecz również taniej niż na Steamie; podczas gdy na platformie Valve musimy zapłacić za Monster Hunter: World 259 złotych, cena pudełkowej wersji ma oscylować w okolicach 200 złotych. Posiadacze wolniejszych łącz internetowych z pewnością docenią też fakt, że nie będą musieli pobierać gigabajtów danych (pomijając darmowe DLC, które mają zostać udostępnione w późniejszym terminie, a także ewentualną aktualizację upiększającą).

W maju donosiliśmy Wam, że od konsolowej premiery (która odbyła się 26 stycznia) do końca marca 2018 roku Monster Hunter: World trafił w ręce 7,9 miliona graczy, co uczyniło go najpopularniejszym tytułem wydanym przez firmę Capcom; grze udało się pokonać nawet takie pozycje, jak Resident Evil 5 (7,3 miliona egzemplarzy) oraz Resident Evil 6 (7,1 miliona sprzedanych kopii). Premiera na komputerach osobistych powinna przyczynić się do poprawy tego wyniku.

Inna sprawa, że we wrześniu mają ruszyć zdjęcia do kinowej adaptacji serii, której reżyserem będzie Paul W.S. Anderson, z kolei w roli głównej wystąpi Milla Jovovich, co również powinno zwiększyć popularność marki; trzeba bowiem pamiętać, że przed premierą najnowszej odsłony ów cykl był popularny głównie w rodzimej Japonii.

W pierwszej połowie sierpnia komputerowi gracze zapolują na potwory. - Pecetowe Monster Hunter World w pudełku później, ale taniej - wiadomość - 2018-07-10
W pierwszej połowie sierpnia komputerowi gracze zapolują na potwory.
  1. Oficjalna strona internetowa gry Monster Hunter: World
  2. Recenzja gry Monster Hunter: World – udane łowy
  3. Monster Hunter World - poradnik do gry