Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2018, 17:49

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Monster Hunter World największym hitem Capcomu

Capcom zaktualizował wyniki sprzedaży gry Monster Hunter: World. Wydana w styczniu produkcja jest najpopularniejszą grą w historii firmy i miała ogromny wpływ na jej najnowsze wyniki finansowe. Za sukces koniec końców uznano też Resident Evil VII: Biohazard.

Monster Hunter World największym hitem Capcomu - ilustracja #1

Świetna sprzedaż Monster Hunter: World

Na początku marca informowaliśmy, że Monster Hunter: World – najnowsza odsłona popularnej serii gier – rozeszło się w liczbie 7,5 miliona egzemplarzy (sprzedaż w cyfrowej dystrybucji i wydania pudełkowe wysłane do sprzedawców). Firma Capcom zaktualizowała rezultat, ujawniając, że do końca marca produkcja sprzedała się w nakładzie 7,9 miliona egzemplarzy. Jest to więc najpopularniejszy tytuł wydany przez japońską firmę. Drugi w zestawieniu Resident Evil 5 może się pochwalić wynikiem na poziomie 7,3 miliona egzemplarzy, a trzeci Resident Evil 6 7,1 miliona.

Osiągnięty rezultat jest imponujący także pod innymi względami. Monster Hunter: World zadebiutował bowiem pod koniec stycznia bieżącego roku tylko na konsolach Xbox One i PlayStation 4, a już może się pochwalić wynikiem lepszym niż dwie najpopularniejsze odsłony kultowej serii, które dodatkowo dostępne są o wiele dłużej, na większej liczbie urządzeń i można je było nabyć w bardzo niskich cenach na licznych wyprzedażach.

Wyniki finansowe Capcomu

Poznaliśmy też wyniki finansowe firmy Capcom za rok podatkowy zakończony 31 marca. Deweloper i wydawca zanotował 8,4% wzrost przychodów do 867,5 miliona dolarów oraz zysk operacyjny na poziomie 160,6 milionów dolarów, czyli aż o 17,5% lepszy niż rok wcześniej.

Największy wpływ na świetny rezultat miał oczywiście Monster Hunter: World, ale bardzo dobrze w minionym roku poradziły sobie też gry Resident Evil 7: Biohazard, Monster Hunter XX oraz Ultra Street Fighter II: The Final Challengers. Z kolei Marvel vs. Capcom: Infinite nie do końca spełnił pokładane w nim nadzieje.