Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 10 lipca 2018, 14:25

autor: Jiker

Billy Dee Williams jako Lando Calrissian w Star Wars: Episode 9

Fanów Gwiezdnych wojen czeka kolejna nie lada gratka. Wiemy już oficjalnie, że do roli Lando Calrissiana w dziewiątej części Star Wars powróci Billy Dee Williams.

W dziewiątym epizodzie Gwiezdnych wojen, którego kinowy debiut zaplanowany jest na końcówkę przyszłego roku, czeka nas powrót kolejnego istotnego bohatera oryginalnej trylogii. W Lando Calrissiana, przemytnika, hazardzistę i barona-administratora Miasta w Chmurach na Bespinie, wcieli się oryginalny odtwórca tej roli, Billy Dee Williams.

Billy Dee Williams powraca do roli Lando Calrissiana w Epizodzie IX. - Billy Dee Williams jako Lando Calrissian w Star Wars: Episode 9 - wiadomość - 2018-07-10
Billy Dee Williams powraca do roli Lando Calrissiana w Epizodzie IX.

Informacja została potwierdzona przez redakcję serwisu Hollywood Reporter. Billy Dee Williams powróci do filmowej roli Lando Calrissiana po 36 latach – aktor wcielał się w tego bohatera w dwóch odsłonach oryginalnej trylogii: Imperium kontratakuje z 1980 roku oraz Powrocie Jedi z 1983 roku. W ostatnim czasie regularnie podkładał głos przemytnikowi i hazardziście w kreskówkach i grach komputerowych.

Warto odnotować, że niedawno w roli młodego Lando Calrissiana mogliśmy oglądać Donalda Glovera. Odegrał on postać przyjaciela Hana Solo w filmie Han Solo: Gwiezdne wojny – historie, który ostatecznie nie odniósł oczekiwanego sukcesu.

Gwiezdne wojny: Epizod IX zadebiutuje w kinach 20 grudnia 2019 roku. Film zostanie wyreżyserowany przez J.J. Abramsa, twórcę Przebudzenia Mocy oraz filmów Star Trek z 2009 roku i Star Trek: W ciemność. Zagrają w nim Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac i Adam Driver. Do obsady dołączyła niedawno również Keri Russell (Rebeliant, Ewolucja planety małp). Za oprawę muzyczną filmu odpowiada John Williams, a wśród twórców jest m.in. dyrektor artystyczny Blade Runnera 2049. Zdjęcia ruszą w tym miesiącu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.