Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2020, 16:24

autor: Aquma

Zapowiedziano Phantom Doctrine 2 – sequel polskiej strategii

Rodzime studio CreativeForge Games zapowiedziało Phantom Doctrine 2: The Cabal – kontynuację niezłej strategii inspirowanej cyklem XCOM. Produkcja zabierze nas do alternatywnej wersji 1986 roku i wprowadzi bardzo duże zmiany w mechanice rozgrywki.

Zapowiedziano Phantom Doctrine 2 – sequel polskiej strategii - ilustracja #1
Phantom Doctrine 2: The Cabal będzie tytułem nieco innym od pierwszej części.

W SKRÓCIE:

  1. studio CreativeForge Games zapowiedziało Phantom Doctrine 2: The Cabal;
  2. akcja gry będzie osadzona w alternatywnej wersji 1986 roku – pokierujemy organizacją tropiącą grupę odpowiedzialną za wysadzenie elektrowni atomowej w Czarnobylu;
  3. nie będzie to produkcja turowa, a tytuł z akcją w czasie rzeczywistym (z aktywną pauzą).

Polska firma CreativeForge Games zapowiedziała Phantom Doctrine 2: The Cabal – kontynuację gry strategicznej z 2018 roku, w której dostrzec można było wyraźną inspirację znanym cyklem XCOM. W produkcji tej pokierujemy szpiegami starającymi się rozpracować niebezpieczną organizacje terrorystyczną o globalnym zasięgu.

Akcja Phantom Doctrine 2: The Cabal będzie się rozgrywała w alternatywnej wersji 1986 roku – niedługo po katastrofie nuklearnej w Czarnobylu. W świecie gry wydarzenie to było jednym z kilku ataków terrorystycznych, o które podejrzewana jest tytułowa grupa The Cabal. Gracz stanie na czele organizacji starającej się dotrzeć do prawdy (a opis na Steamie sugeruje, że rzeczywistość będzie bardziej skomplikowana, niż się wydaje).

W przeciwieństwie do poprzedniczki, Phantom Doctrine 2: The Cabal nie będzie produkcją turową – swoimi agentami pokierujemy w czasie rzeczywistym (podejmowanie decyzji taktycznych ułatwi system aktywnej pauzy), obserwując świat gry zza ich pleców. Rozgrywka położy nacisk na elementy skradankowe – cichą eliminację wrogów czy śledzenie – choć nie zabraknie też intensywnej akcji i strzelanin. Tytuł ma oferować dużą liczbę misji osadzonych w różnych zakątkach globu.

Phantom Doctrine 2: The Cabal zmierza na komputery i będzie dostępna w polskiej wersji językowej (kinowej – z napisami). Produkcja na razie nie ma wyznaczonej daty premiery.

  1. Recenzja gry Phantom Doctrine – polski XCOM ze szpiegami
  2. CreativeForge Games – strona oficjalna
  3. Phantom Doctrine 2: The Cabal na Steamie