Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2018, 09:36

Polska strategia Phantom Doctrine z nowym zwiastunem

Obiecująca strategia turowa Phantom Doctrine, nowe dzieło warszawskiego studia CreativeForge Games, otrzymała tuż przed E3 nowy zwiastun. Potwierdza on, że gra będzie mieć premierę już za niedługo, na PC, PS4 oraz XONE.

„Szpiegowski X-COM” rodem z Polski zapowiada się na nie lada gratkę dla miłośników turowych strategii. - Polska strategia Phantom Doctrine z nowym zwiastunem - wiadomość - 2018-06-10
„Szpiegowski X-COM” rodem z Polski zapowiada się na nie lada gratkę dla miłośników turowych strategii.

Od sierpnia nie mieliśmy żadnych informacji na temat nowego projektu studia CreativeForge Games (twórcy niezłego Hard West). Na szczęście Phantom Doctrine – skomplikowana turowa strategia w szpiegowskich klimatach, która podczas zeszłorocznego gamescomu oczarowała zarówno mnie, jak i Arasza – żyje i ma się dobrze. Tuż przed E3 zespół z Warszawy wypuścił nowy zwiastun z fragmentami rozgrywki, który potwierdza, że gra ukaże się na rynku „już wkrótce” (premiera planowana jest na lato tego roku) na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

  1. Widzieliśmy polskie Phantom Doctrine – szpiegowski XCOM

Krótki trailer zdradza graczom jeden z głównych punktów przedstawionej w Phantom Doctrine intrygi – Inicjatywę Beholder, odpowiedzialną m.in. za tajemnicze zatonięcie sowieckiej łodzi podwodnej czy zamachy w ambasadach. Na zwiastunie zobaczycie też kilka ujęć z samej rozgrywki – i to nie tylko z misji, gdzie aktywnie staramy się wyeliminować przeciwników lub przejąć dane, ale też z zarządzania swoją organizacją. Jak bowiem podkreślają deweloperzy, ten element będzie w grze absolutnie kluczowy i rozbudowany jeszcze bardziej niż w konkurencyjnych przedstawicielach gatunku. W Phantom Doctrine poprzez operacje plastyczne zmienimy wygląd agentów, wypierzemy mózgi pojmanym przeciwnikom i wszczepimy elektroniczne ulepszenia naszym podwładnym. W tej alternatywnej wersji zimnej wojny wszelkie skrupuły lepiej będzie zostawić za drzwiami.

  1. Oficjalna strona internetowa studia CreativeForge Games
  2. Strona gry Phantom Doctrine w serwisie Steam