Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4XONESwitch
Okładka Cook, Serve, Delicious! 2!! (XONE)
OkładkaCook, Serve, Delicious! 2!! (XONE)

Cook, Serve, Delicious! 2!!

Druga odsłona cyklu gier zręcznościowych z elementami ekonomicznymi, za której opracowaniem stoi niezależne studio Vertigo Gaming.

Zręcznościowe | ekonomiczne | elementy strategiczne | na 2 osoby | o gotowaniu | indie | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cook, Serve, Delicious! 2!! Premiera

13wrz2017

PC

18gru2018

PS4

10kwi2019

XONE Switch

Gry podobne do Cook, Serve, Delicious! 2!!

Overcooked 2: Rozgotowani

Overcooked

Chef Life: A Restaurant Simulator

Cook, Serve, Delicious! 2!! to druga część szybkiej gry zręcznościowej z elementami ekonomicznymi, w której gracz wciela się w kierownika tytułowej restauracji. Za produkcję odpowiada niewielkie amerykańskie studio Vertigo Gaming.

Fabuła

Na początku gry niczego nieświadomy bohater wsiada do windy budynku SherriSoda Tower. Leniwie myśli o swoich obowiązkach głównego menadżera oraz właściciela restauracji Cook, Serve, Delicious!, którą w ostatnich latach wypromował aż do platynowej gwiazdki. Nagle budynek zostaje otoczony przez policję! Okazuje się, że skorumpowani właściciele wieży SherriSoda są zamieszani w niezliczone przestępstwa finansowe i w tajemnicy zadłużali wszystkie przedsiębiorstwa będące jej częścią! Wieżowiec zostaje zamknięty i wystawiony na aukcję, by spłacić wielomilionowe długi. Uczciwy właściciel biznesu CSD ląduje na bruku. Jest wściekły, lecz zdeterminowany, a w jego głowie już tworzy się plan odbudowy swojej restauracji.

Mechanika

Podczas zabawy gracz wciela się we właściciela niewielkiego punktu gastronomicznego mieszczącego się na pięćdziesiątym piętrze Teragon Supertower. Na początku rozgrywki nasz przybytek przypomina bardziej budkę z fast foodem niż restaurację z prawdziwego zdarzenia. Tani wystrój oraz wydawane naprędce hamburgery z frytkami mogą się jednak z czasem przeobrazić w ekskluzywne dania podawane do wysublimowanych win na designerskich stołach. Wszystko zależy od żyłki do interesów i szybkiej ręki kierownika, kucharza, sprzątacza i kasjera w jednej osobie, czyli gracza.

Podczas przeciętnego dnia zajmujemy się dosłownie wszystkim. Przed otwarciem ustalamy menu, a w trakcie dnia, podczas szybkich zadań zręcznościowych, przyjmujemy zamówienia, sprzątamy, gotujemy dania, wciskając odpowiednie sekwencje klawiszy na klawiaturze i wydajemy je klientom, którym zawsze zależy na czasie. Zebrany utarg przeznaczamy na rachunki i zakup składników, a nadwyżki inwestujemy w coraz bardziej zaawansowane wyposażenie kuchni, wystrój restauracji i inne ulepszenia.

Im lepiej sobie radzimy, tym większe napiwki dają nam zadowoleni z obsługi goście. Trzeba jednak uważać, by się nie pomylić oraz brać pod uwagę, że różne pory dnia, pozycje menu, pogoda i inne elementy losowe przyciągają lub odstraszają różne typy klientów, którzy mają odmienne wymagania.

Tryby gry

W głównej kampanii fabularnej gracza czeka ok. 60 godzin zabawy. W jej trakcie będzie on z wolna ulepszał swój przybytek, aż do poziomu restauracji fine dining z platynową gwiazdką. Nowością w Cook, Serve, Delicious! 2!! jest tryb „kucharz do wynajęcia”. Jako zatrudniona pomoc zewnętrzna podróżujemy po ponad 25 najróżniejszych lokalach gastronomicznych w mieście, niczym kuchenny najemnik gotowy do podjęcia ponad 400 przygotowanych wyzwań. Po raz pierwszy udostępniony też został tryb lokalnej kooperacji na podzielonym ekranie, w którym możemy zatrudnić do pomocy znajomego. „Pomoc z kanapy” może przyłączyć się lub odłączyć od zabawy w każdej chwili.

Kwestie techniczne

Dość prosta grafika w kreskówkowym stylu jest miła dla oka, a przysmażany krwisty stek czy komponowany deser potrafią wyglądać wyjątkowo apetycznie. Energiczna muzyka przepełniona jest partiami instrumentów dętych i wydaje się wręcz skłaniać do szybkiego tempa pracy (potrafi też przyśpieszyć, gdy kucharzowi kończy się czas).

Ostatnia modyfikacja 3 kwietnia 2019

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Cook, Serve, Delicious! 2!!: Odpowiednia dla każdego wieku.

Cook, Serve, Delicious! 2!! Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 8600 lub lepsza
  • Windows 7/8/10
  • Zalecane:
  • Intel Core i3
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 9800 lub lepsza
  • Windows 7/8/10
PC
PS4
XONE
Switch