Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Software Tycoon (PC)

Software Tycoon PC

Software Tycoon to wyprodukowana przez studio Epic Interactive strategia ekonomiczna, w której gracz może spróbować swoich sił jako szef firmy produkującej gry komputerowe.

Strategiczne | ekonomiczne

PC Windows
Okładka Software Tycoon (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2września2002

8listopada2002

pudełko PL

Strategia ekonomiczna, która przenosi gracza w pionierski okres w rozwoju komputerów, tj. w lata osiemdziesiąte XX wieku. Stajemy na czele małego, nieznanego przedsiębiorstwa programistycznego stawiającego pierwsze kroki na najmłodszym rynku świata, z zamiarem przekształcenia go w światowe imperium produkujące gry. Software Tycoon szczegółowo odtwarza drogę jaką przechodzi każda gra, począwszy od fazy opracowania koncepcji i jej tematyki, przez produkcję (programowanie, beta testy, itp.), aż po marketing i sprzedaż.

Jako szef firmy musimy nadzorować proces produkcji, dbając o właściwy dobór ludzi, tematyki gier, strategii marketingowej, itp. Produkcja gier jest kosztowna i z czasem wymaga coraz większych nakładów finansowych, dlatego też musimy pozyskiwać zasobnych w gotówkę inwestorów, a niekiedy zaciągnąć kredyt w banku z nadzieją, że produkowana gra odniesie kasowy sukces. W Software Tycoon spotykamy się z konkurencją w postaci dwóch oponentów sterowanych przez komputerowe A.I., a sposoby rywalizacji nie ograniczają się tylko do tzw. „zdrowiej konkurencji”. Mamy więc możliwość sabotowania poczynań konkurentów i stosowania nazwijmy tu „nieczystych chwytów”.

Zobacz pełny opis gry

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 159 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Gry podobne do Software Tycoon

Wymagania wiekowe Software Tycoon

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Software Tycoon

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 266MHz
  • 64MB RAM
  • 8MB akcelerator 3D
Zostań producentem gier komputerowych

wiadomość8 listopada 2002

Dziś w całej Polsce do sprzedaży trafiła gra Software Tycoon. Za 49,90 PLN gracz ma możliwość wcielenia się w światowego producenta gier komputerowych, rozpoczynając w pionierskich dla tego przemysłu latach 80-tych.