Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Software Tycoon (PC)
OkładkaSoftware Tycoon (PC)

Software Tycoon PC

Software Tycoon to wyprodukowana przez studio Epic Interactive strategia ekonomiczna, w której gracz może spróbować swoich sił jako szef firmy produkującej gry komputerowe.

Strategiczne | ekonomiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Software Tycoon Premiera PC

2września2002

pudełko PL

8listopada2002

producent: Epic Interactive wydawca: Deep Silver wydawca PL: Lemon Interactive Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Software Tycoon

Hotel Giant

School Tycoon

The Movies

Strategia ekonomiczna, która przenosi gracza w pionierski okres w rozwoju komputerów, tj. w lata osiemdziesiąte XX wieku. Stajemy na czele małego, nieznanego przedsiębiorstwa programistycznego stawiającego pierwsze kroki na najmłodszym rynku świata, z zamiarem przekształcenia go w światowe imperium produkujące gry. Software Tycoon szczegółowo odtwarza drogę jaką przechodzi każda gra, począwszy od fazy opracowania koncepcji i jej tematyki, przez produkcję (programowanie, beta testy, itp.), aż po marketing i sprzedaż.

Jako szef firmy musimy nadzorować proces produkcji, dbając o właściwy dobór ludzi, tematyki gier, strategii marketingowej, itp. Produkcja gier jest kosztowna i z czasem wymaga coraz większych nakładów finansowych, dlatego też musimy pozyskiwać zasobnych w gotówkę inwestorów, a niekiedy zaciągnąć kredyt w banku z nadzieją, że produkowana gra odniesie kasowy sukces. W Software Tycoon spotykamy się z konkurencją w postaci dwóch oponentów sterowanych przez komputerowe A.I., a sposoby rywalizacji nie ograniczają się tylko do tzw. „zdrowiej konkurencji”. Mamy więc możliwość sabotowania poczynań konkurentów i stosowania nazwijmy tu „nieczystych chwytów”.

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 159 głosów czytelników.

Software Tycoon cena w dniu premiery: 49,90 PLN

Wymagania wiekowe Software Tycoon: Odpowiednia dla każdego wieku.

Software Tycoon Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 266MHz
  • 64MB RAM
  • 8MB akcelerator 3D