Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Movies: Stunts & Effects (PC)

The Movies: Stunts & Effects PC

Wyobraź sobie, że kręcisz swój kolejny film. Bardzo chciałbyś rzucić nim widzów na kolana i wprowadzić ich w stan euforii podczas projekcji. Niestety, Twojej produkcji brakuje efektownego zakończenia.

To jest dodatek do gry The Movies.

Strategiczne | ekonomiczne

PC Windows
Okładka The Movies: Stunts & Effects (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6czerwca2006

Wyobraź sobie, że kręcisz swój kolejny film. Bardzo chciałbyś rzucić nim widzów na kolana i wprowadzić ich w stan euforii podczas projekcji. Niestety, Twojej produkcji brakuje efektownego zakończenia. Czy nie lepiej byłoby, żeby finałowe sceny obfitowały w szaleńcze pościgi samochodowe, które zostaną zakończone efektowną eksplozją? Do tej pory, produkt firmy Lionhead Studios o nazwie The Movies nie oferował tego typu atrakcji. Z odsieczą przychodzi więc pierwszy, oficjalny dodatek, zatytułowany Stunts & Effects.

Stunts & Effects skierowany jest do domorosłych reżyserów, którzy ubóstwiają produkcję filmów akcji. Dzięki wprowadzeniu wielu nowych elementów, gracz może stworzyć zapierające dech w piersi sceny. Do programu zaimplementowani zostali kaskaderzy, którzy odwalą brudną robotę. Swoich podopiecznych wyszkolisz w specjalnym centrum treningowym. To właśnie tam specjaliści od upadków z dużych wysokości oraz innych trików nabiorą umiejętności, pozwalających wykorzystać je w kolejnych produkcjach filmowych. Z tymi pracownikami związane są też premierowe nagrody na festiwalach. Gracz będzie mógł zgarnąć statuetkę za najlepsze efekty specjalne, najlepszego kaskadera oraz za najbardziej śmiałą scenę.

Oprócz tego w Stunts & Effects zobaczymy zupełnie nowe plany, gdzie będzie można kręcić filmy. Oprócz tradycyjnych konstrukcji, jak np. wojskowe koszary, znalazło się tutaj również miejsce na tworzenie scen w oparciu o miniaturowe modele, począwszy od śmigłowców, na statkach kosmicznych skończywszy. Praca z małymi przedmiotami stała się bardzo efektywna, dzięki rozbudowanej pracy z kamerą. Mało tego, gracz może wykorzystać podczas produkcji „zielone tło”, zamiast którego można umieścić dowolny obraz. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pojawiła się tam skąpana w słońcu pustynia, czy skute lodem pustkowie.

Moc efektów specjalnych, jakie towarzyszą pierwszemu rozszerzeniu do The Movies, nie pozostała bez wpływu na oprawę wizualną gry. Autorzy przygotowali nowy silnik graficzny, dzięki którym na ekranie zobaczymy wybuchy ognia, rozpadające się na drobne odłamki szkło oraz dym. Wrażenia estetyczne wzbogacą też takie atrakcje, jak niszczenie samochodów, efekty związane z wodą, pogodą (dodatek umożliwia dowolną zmianę tej ostatniej) oraz wykorzystanie laserów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 179 głosów czytelników.

Gry podobne do The Movies: Stunts & Effects

Klasyfikacja PEGI The Movies: Stunts & Effects

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Movies: Stunts & Effects

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 64 MB (GeForce3 lub lepsza)
  • 650 MB HDD
Seria The Movies dostępna w systemie elektronicznej dystrybucji Steam
Seria The Movies dostępna w systemie elektronicznej dystrybucji Steam

wiadomość18 czerwca 2007

Nie tylko gry z serii Sam & Max zadebiutowały pod koniec ubiegłego tygodnia w systemie elektronicznej dystrybucji Steam. Użytkownicy tej popularnej usługi otrzymali również możliwość kupna stworzonego przez firmę Lionhead Studios Ltd. cyklu The Movies.