Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2006, 07:32

Pierwszy dodatek do The Movies oficjalnie zapowiedziany

Ostatniego dnia lutego poinformowaliśmy Was o pracach nad pierwszym dodatkiem do gry The Movies, który umożliwi wszystkich twórcom wirtualnych filmów na tworzenie spektakularnych efektów specjalnych. Ówczesne zapowiedzi członków firmy Lionhead Studios znalazły wczoraj potwierdzenie w oficjalnym oświadczeniu prasowym, opublikowanym przez koncern Activision.

Ostatniego dnia lutego poinformowaliśmy Was o pracach nad pierwszym dodatkiem do gry The Movies, który umożliwi wszystkich twórcom wirtualnych filmów na tworzenie spektakularnych efektów specjalnych. Ówczesne zapowiedzi członków firmy Lionhead Studios znalazły wczoraj potwierdzenie w oficjalnym oświadczeniu prasowym, opublikowanym przez koncern Activision. Przy okazji zademonstrowano pierwsze screenshoty.

Pierwszy dodatek do The Movies oficjalnie zapowiedziany - ilustracja #1

Przypomnijmy, że rozszerzenie o nazwie The Movies: Stunts & Effect, skupi się wokół produkcji filmów akcji. Gracze otrzymają całą masę nowych efektów specjalnych (m.in. spadające samochody z mostu), które będą mogli zaimplementować w swoich produkcjach. Oczywiście, do pracy przy sztuczkach potrzebni będą kwalifikowani kaskaderzy, a tych – jak już się domyślacie – trzeba wpierw wynająć, a później opłacić i ewentualnie podszkolić.

Pierwszy dodatek do The Movies oficjalnie zapowiedziany - ilustracja #2

Autorzy pokusili się o wprowadzenie nowych planów, gdzie będzie można kręcić zapierające dech w piersi obrazy. Oprócz tradycyjnych konstrukcji, jak np. wojskowe koszary, znajdzie się tutaj również miejsce na stworzenie scen w oparciu o miniaturowe modele (śmigłowce, statki kosmiczne), gdzie gracz otrzyma możliwość efektywniejszej pracy z kamerą niż do tej pory. Jest już pewne, że w dodatku pojawi się także „zielone tło”, na którym będzie można umieścić dowolne obrazy i w ten sposób tworzyć bogate w efekty specjalne filmy, tak jak się to robi w Hollywood.

Pierwszy dodatek do The Movies oficjalnie zapowiedziany - ilustracja #3

The Movies: Stunt & Effects zadebiutuje na rynku wiosną bieżącego roku. Program zostanie wydany przez koncern Activision, który całkiem niedawno odciął się od konsolowej wersji The Movies.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat The Movies, skorzystaj z materiałów zawartych na naszym serwisie: