Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2015, 13:38

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Surgeon Simulator - symulator chirurga z 2 mln sprzedanych kopii

Studio Bossa pochwaliło się, że gra Surgeon Simulator, dostępna na komputerach PC, konsoli PlayStation 4 i urządzeniach mobilnych, sprzedała się w ciągu niecałych dwóch lat w nakładzie przekraczającym 2 mln egzemplarzy.

Surgeon Simulator w skrócie:
  • Gatunek: pseudo symulator chirurga
  • Deweloper: Bossa Studios
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, urządzenia mobilne
  • Inne: gra sprzedała się w nakładzie przekraczającym 2 mln egzemplarzy

Studio Bossa opublikowało powyższe nagranie wideo podsumowujące 2014 rok. Niezależny deweloper zdradził przede wszystkim, że gra Surgeon Simulator sprzedała się w nakładzie przekraczającym dwa miliony egzemplarzy. Produkcja zadebiutowała na komputerach osobistych w kwietniu 2013 roku, a w późniejszym czasie trafiła również na konsolę PlayStation 4 oraz na urządzenia mobilne. Wielki sukces postanowiono uczcić wyprzedażą produkcji w sklepie Steam. Do godziny 19:00 dzisiejszego dnia tytuł można nabyć za 2,49 euro (około 10 zł).

W Surgeon Simulator mało która operacja odbywa się zgodnie z zaleceniami specjalistów. - Surgeon Simulator - sumulator chirurga z 2 mln sprzedanych kopii - wiadomość - 2015-02-04
W Surgeon Simulator mało która operacja odbywa się zgodnie z zaleceniami specjalistów.

W ostatnich latach rynek obrodził w mniej i bardziej zabawne „symulatory”. Oprócz Surgeon Simulator, mogliśmy się pobawić I Am Bread, Octodad: Dadliest Catch czy też Symulatorem kozy. W produkcji natomiast znajdują się takie projekty jak Rock Simulator (symulator kamienia), Grass Simulator (symulator trawy) oraz Catlateral Damage (symulator kota).

Obecnie studio Bossa pracuje nad kolejnym niecodziennym „symulatorem”. Tym razem postanowiono graczom przybliżyć ciężkie życie kromki chleba. Mowa oczywiście o I Am Bread, które sprzedawane jest w ramach Steam Early Access, a wkrótce ma zadebiutować wersja na urządzenia mobilne. Więcej na temat tej produkcji dowiecie się z poniższego nagrania zrealizowanego przez ekipę tvgry.pl.

Surgeon Simulator - sumulator chirurga z 2 mln sprzedanych kopii - ilustracja #2Surgeon Simulator to niecodzienny symulator chirurga, który jednak z tym zawodem ma niewiele wspólnego. Gracze wcielają się w lekarza mającego przeprowadzić skomplikowaną operację. Twórcy produkcji postanowili jednak sprawić, że sterowanie rękami naszego podopiecznego będzie szalenie trudnym zadaniem. System ten, chcąc nie chcąc, wywołuje masę nieoczekiwanych ruchów i zabawnych sytuacji. Darmowy prototyp gry powstał w 48 godzin i spodobał się na tyle, że deweloperzy postanowili pociągnąć temat dalej, tworząc bardziej rozbudowany tytuł.