Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS1
Okładka WarZone 2100 (PC)
OkładkaWarZone 2100 (PC)

WarZone 2100

Nietypowa strategia czasu rzeczywistego, którą wyróżnia rozbudowany model projektowania własnych jednostek. Tytuł utrzymany jest w stylistyce science fiction i opowiada o walkach organizacji na zniszczonej po wojnie nuklearnej Ziemi.

Strategiczne | science fiction | RTS | postapokalipsa | roboty

Kolekcja gier
Obserwuj grę

WarZone 2100 Premiera

26mar1999

PC

31maj1999

PS1

Warzone 2100 jest reprezentantem gatunku RTS-ów, który stara się wnieść powiew świeżości do gatunku (w roku 1999, kiedy nastąpiła jego premiera). Autorzy z Pumpkin Studios zrezygnowali z typowych elementów, jak rozbudowa bazy co każdą misję, i postawili na własne pomysły w rodzaju kreatora jednostek bojowych.

Fabuła

Koniec XXI wieku. Niespodziewana awaria systemów obsługujących broń jądrową doprowadziła do globalnej katastrofy, w wyniku której ludzkość znalazła się na krawędzi zagłady. Ocalali połączyli się w mniejsze grupy, starając przeżyć w nieprzyjaznym środowisku. Gracz przejmuje kontrolę nad jednym z dowódców do grupy „The Project”, starającej się odbudować świat za pomocą technologii sprzed tragicznych wydarzeń. Na drodze do realizacji celu organizacja musi jednak stawić czoła tajemniczym przeciwnikom, grupom „New Paradigm” i „The Collective”, które mają własne plany odnośnie przyszłości planety.

Mechanika

Warzone 2100 to dość unikalna strategia czasu rzeczywistego, w której autorzy zrezygnowali z rozbudowanego elementu ulepszania bazy i zarządzania zasobami. Zamiast tego gracze mogą skupić się na rozwijaniu technologii i samodzielnym projektowaniu jednostek w specjalnym edytorze. Każdego cyborga, czołg, działo artyleryjskie czy pojazd latający można dowolnie zmodyfikować, korzystając z wielu dostępnych elementów, w tym nadwozia, napędu czy szerokiego asortymentu broni. Dodatkowo każdą maszynę można zaprogramować pod konkretne zachowania w module sztucznej inteligencji.

Ważnym elementem zabawy jest dbanie o swoje oddziały, które na polu walki zdobywają doświadczenie, stając się skuteczniejszymi i bardziej odpornymi na obrażenia. Najlepsze i najbardziej obyte w bojach oddziały mają kluczowe znaczenie w kampanii, w której stan liczebny wojsk i status bazy są przenoszone z misji na misję, co zmusza gracza do bardziej długofalowego planowania działań.

Tryby gry

Autorzy przygotowali długi tryb kampanii, opcję rozegrania szybkiej bitwy, a także moduł zabawy wieloosobowej. W rywalizacji w sieci lokalnej lub przez Internet dwóch graczy może przetestować swój zmysł taktyczny i porównać w bezpośrednim starciu własne projekty jednostek.

Kwestie techniczne

Jednym z najważniejszych atutów Warzone 2100 jest zastosowany engine 3D, który pozwala na generowanie zróżnicowanych map i szczegółowych modeli wojsk. Cały tytuł utrzymany jest w nieco mrocznej stylistyce postapokaliptycznej z elementami science fiction. Wiele wydarzeń fabularnych w grze prezentowanych jest poprzez efektowne wstawki FMV.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 199 głosów czytelników.

WarZone 2100 cena w dniu premiery: 79 PLN

Wymagania wiekowe WarZone 2100: 12+

WarZone 2100 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 266MHz
  • 64MB RAM
PC
PS1