Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS5XSX
Okładka Steelrising (PC)
OkładkaSteelrising (PC)

Steelrising

Steelrising to RPG akcji opracowane przez studio Spiders, odpowiedzialne m.in. za The Technomancer i GreedFall. Produkcja osadzona została w alternatywnej wersji Paryża w czasach rewolucji francuskiej. Gracz wciela się w automaton o imieniu Aegis służący Marii Antoninie.

RPG | TPP | roboty | alternatywna historia | RPG akcji | XVIII wiek | soulslike

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Steelrising Premiera

8wrz2022za 104dni

PC PS5 XSX

Gry podobne do Steelrising

Dragon Age: Inkwizycja

Dark Souls III

GreedFall

Steelrising to RPG akcji osadzone w alternatywnej wersji naszego świata. Tytuł opracowany został przez francuskie studio Spiders, posiadające w swoim portfolio takie pozycje, jak The Technomancer i GreedFall. Wydaniem gry zajęła się firma Nacon.

Fabuła

Akcja przedstawiona w Steelrising ma miejsce w alternatywnej wersji Paryża. W tej rzeczywistości rewolucja francuska wciąż trwa, a powstańcy zmagają się z armią humanoidalnych automatonów podlegających rozkazom króla Ludwika XVI. Maszyny te terroryzują miasto oraz jego obywateli. Gracz wciela się w żeński automaton o imieniu Aegis, ochraniający królową Marię Antoninę.

Mechanika

Steelrising jest tytułem, który główny nacisk kładzie na eksplorację i walkę. Gracz może swobodne przemierzać ulice Paryża i wykonywać kolejne misje fabularne. W niektórych miejscach może on natrafić także na sekretne przejścia prowadzące do nowych lokacji. Oczywiście w grze nie brakuje także walki. W czasie starć z przeciwnikami korzystać można z siedmiu różnych rodzajów broni wbydowanych w ciało naszego automatona.

Z biegiem rozgrywki postać zdobywa doświadczenie, które pozwala awansować jej na wyższy poziom i odblokowywać nowe umiejętności.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Steelrising: 16+

PC
PS5
XSX