Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2022, 09:33

Steelrising otrzyma opcję pożądaną przez fanów soulslike'ów

Steelrising wkrótce otrzyma aktualizację, wprowadzającą poprawki balansu i warstwy technicznej, ale też wyczekiwaną przez wielu graczy funkcję.

Źródło: Nacon.

W czwartek 29 września soulslike Steelrising otrzyma kolejną popremierową aktualizację. Wraz z tym uaktualnieniem do produkcji trafi wyczekiwany przez wielu graczy tryb Nowej Gry Plus. Twórcy ze studia Spiders pokrótce omówili szczegóły nadchodzącego patcha w ogłoszeniu opublikowanym m.in. w serwisie Reddit.

Opcja ta będzie funkcjonować na identycznej zasadzie, co w innych grach. Nowa Gra Plus będzie dostępna dla każdego, kto już ukończył tytuł. Pozwoli ona rozpocząć przygodę od nowa, tyle że z zachowaniem całego dotychczasowego postępu i ze znacznie zwiększonym poziomem trudności. W NG+ napotkamy unikalne, potężniejsze warianty znanych wrogów, jak również nowe bronie z własnymi atakami oraz strój niedostępny poza Nową Grą Plus.

Studio Spiders wzięło też na warsztat balans podstawowej wersji Steelrising, w tym lodowych muszkieterów, granatów, amunicji oraz niektórych bossów. Nie zabraknie też rozmaitych poprawek warstwy technicznej, choć jak na razie nie podano żadnych konkretów.

Być może zmiany uwzględniają usprawnienia optymalizacji gry, która – jak widać w komentarzach ogłoszenia na forum Steama – zdaje się być dla wielu graczy głównym problemem Steelrising.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej

E3 2021