Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2024, 20:19

PS Plus na luty 2024 to premierowa strzelanka i dwie trudne gry

W lutym 2024 roku abonenci PS Plusa Essential będą mogli zagrać w debiutującego FPS-a od Square Enix, dziwaczną produkcję o jeżdżeniu na rolkach i strzelaniu, a także w soulslike'a, którego akcja toczy się w alternatywnej wersji Paryża.

Źródło fot. Square Enix.
i

Sony ujawniło gry, które trafią do wszystkich wariantów usługi PlayStation Plusa na początku przyszłego miesiąca. Mowa tu – tradycyjnie już – o trzech produkcjach, które w okresie od 6 lutego do 4 marca bieżącego roku abonenci PS Plusa Essential, Extra i Premium będą mogli przypisać do swoich kont PSN. Zaznaczę przy tym, że aby zagrać w tytuły z PS Plusa, które dodaliśmy do swojej kolekcji, należy mieć aktywny abonament – przynajmniej w najtańszym wariancie (Essential).

PlayStation Plus kupisz tutaj

PS Plus Essential na luty 2024

Za główną atrakcję lutowej oferty PS Plusa należy uznać Foamstars. Ta wieloosobowa strzelanka TPP od firmy Square Enix trafi do usługi Sony w dniu swojego debiutu na rynku.

Fanów oryginalnych i nieco dziwacznych produkcji powinna z kolei zadowolić obecność na liście gry akcji Rollerdrome. Łączy ona jazdę na rolkach i robienie trików… ze strzelaniem. Wysokie oceny tego tytułu w serwisie OpenCritc (średnia 80/100 przy 98 recenzjach) wskazują, że bynajmniej nie mamy do czynienia z „crapem”. Należy jednak zaznaczyć, że jest to dość wymagający tytuł.

Ofertę na luty wieńczy souslike od studia Spiders – Steelrising, którego akcję osadzono w alternatywnej wersji Paryża z czasów rewolucji francuskiej. Choć omawiane dzieło nie może się równać z grami od zespołu FromSoftware, to mimo wszystko stanowi solidną pozycję dla fanów gatunku.

Spider-Man 2 na Walentynki

To jednak nie wszystko, ponieważ Sony z okazji zbliżających się Walentynek – a przynajmniej uznajmy, że właśnie dlatego – przygotowało nie lada niespodziankę dla wszystkich abonentów PS Plusa Premium.

Począwszy od 6 lutego będą oni mogli przetestować 2-godzinną wersję testową Marvel's Spider-Man 2. Co ważne, zdobyte trofea i zapisane postępy zostaną przeniesione, jeśli gracze zdecydują się na zakup pełnej wersji gry (podobnie jest w przypadku innych triali).

Ponadto w mediach społecznościowych Sony pojawiło się niedawno krótkie wideo nawiązujące do marki Spider-Man. Czyżby studio Insomanic Ganes szykowało się do rychłej zapowiedzi DLC do „dwójki”? Tajemnica udostępnionej „zajawki” może wyjaśnić się już dziś – podczas pokazu State of Play, na którego wspólne oglądanie Was zapraszamy.

Marcin Przała

Marcin Przała

Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Grami interesuje się od najmłodszych lat, a szczególne miejsce w jego sercu zajmują Call of Duty 4: Modern Warfare i Dragon Age: Początek. Zamiłowanie do elektronicznej rozrywki sprawiło, że tematem jego pracy licencjackiej stało się zjawisko immersji. Dzisiaj przede wszystkim miłośnik soulslike'ów oraz klasycznych RPG-ów. Poza grami lubi literaturę z gatunku dark fantasy, a ponadto od wielu lat z zapartym tchem śledzi rozgrywki angielskiej Premier League, gdzie gra jego ukochany klub – Chelsea.

więcej