Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2022, 17:20

Steelrising to soulslike nie tylko dla „hardkorów”, zaoferuje duże ułatwienia

Steelrising otrzyma opcjonalny tryb asysty, który pozwoli dostosować poziom trudności owego soulslike’a studia Spiders. Ponadto składając preorder na grę, otrzymamy natychmiastowy dostęp do jej wersji beta.

Przynoszę dla Was dobre wieści, jeśli jesteście sympatykami studia Spiders lub po prostu podobała Wam się któraś z jego ostatnich gier RPG – GreedFall, The Technomancer bądź Bound by Flame – lecz macie mieszane uczucia odnośnie nadchodzącego Steelrising ze względu na jego soulslike’owy sznyt i/lub (w domyśle) toporny model walki. Deweloper poinformował dziś, że produkcja zaoferuje opcjonalny tryb asysty.

Tryb asysty w Steelrising

Będzie go można aktywować przy każdym rozpoczęciu gry od nowa. Pozwoli on dostosować cztery aspekty zabawy:

  • zmniejszyć otrzymywane obrażenia;
  • włączyć lub wyłączyć zachowywanie przez postać Anima Essence w przypadku jej śmierci (jest to odpowiednik dusz z serii Souls);
  • zwiększyć szybkość regeneracji wytrzymałości;
  • uaktywnić łatwą wersję mechaniki chłodzenia, która ma pozwalać na natychmiastowe odzyskanie całego paska wytrzymałości po naciśnięciu wskazanego przycisku w odpowiednim momencie (będzie więc działać analogicznie do Impulsu Ki z cyklu NiOh – przy czym przycisk da się ponoć „spamować”, by umiejętność zadziałała).

Beta Steelrising za złożenie preordera

Warto w tym miejscu napomknąć, że osoby, które zamówiły Steelrising przed premierą, od 25 sierpnia mają dostęp do wersji beta gry, pozwalającej przejść pierwsze dwa poziomy.

  • Aby móc ją pobrać, należy złożyć zamówienie na dowolną wersję Steelrising na Steamie, w PS Store, w MS Store bądź na oficjalnej stronie produkcji. W przypadku wydania pudełkowego o kod trzeba upomnieć się w sklepie, a otrzymawszy go – wprowadzić na platformie, na którą zakupiliśmy grę.
  • Postępy poczynione w wersji beta nie zostaną przeniesione do wersji pełnej – niezbędne będzie rozpoczęcie przygody od nowa.
  • Beta jest dostępna do 7 września.

Steelrising ukaże się dzień później – 8 września. Tytuł zmierza na PC, PS5 i XSX/S.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej