Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2022, 08:41

autor: Adrian Werner

Najlepsze gry roku The Game Awards 2022, pełna lista zwycięzców

Podczas gali The Game Awards nagrodę dla najlepszej gry roku otrzymał Elden Ring. Wiele statuetek przypadło również God of War Ragnarok oraz Stray.

Źródło fot. Bandai Namco
i

Większość z nas oglądała tegoroczną galę The Game Awards głównie dla nowych zwiastunów, ale nie należy zapominać, że cała impreza organizowana jest z zamiarem przyznawania nagród dla najlepszych gier roku. Wśród uhonorowanych produkcji znalazły się takie tytuły, jak Elden Ring (cztery statuetki), God of War Ragnarok (6 nagród) czy Stray (zwycięzca w dwóch kategoriach).

Najlepsza gra roku

Zwycięzca: Elden Ring

Pozostałe nominowane produkcje:

  1. A Plague Tale: Requiem
  2. God of War Ragnarok
  3. Horizon Forbidden West
  4. Stra
  5. Xenoblade Chronicles 3

Najlepsza reżyseria

Zwycięzca: Elden Ring

Pozostałe nominowane produkcje:

  1. God of War Ragnarok
  2. Horizon Forbidden West
  3. Immortality
  4. Stray

Najlepsza narracja

  1. Zwycięzca: God of War Ragnarok
  2. A Plague Tale: Requiem
  3. Elden Ring
  4. Horizon Forbidden West
  5. Immortality

Pozostałe nominowane produkcje:

Najlepszy kierunek artystyczny

Zwycięzca: Elden Ring

Pozostałe nominowane produkcje:

  1. God of War Ragnarok
  2. Horizon Forbidden West
  3. Scorn
  4. Stray

Najlepsza muzyka

Zwycięzca: Bear McCreary za God of War Ragnarok

Pozostałe nominowane produkcje:

  1. Olivier Deriviere – A Plague Tale: Requiem
  2. Tsukasa Saitoh – Elden Ring
  3. Two Feathers – Metal Hellsinger
  4. Yasunori Mitsuda – Xenoblade Chronicles 3

Najlepsze udźwiękowienie

Zwycięzca: God of War Ragnarok

Pozostałe nominowane produkcje:

  1. Call of Duty: Modern Warfare 2
  2. Elden Ring
  3. Gran Turismo 7
  4. Horizon Forbidden West

Najlepsza gra aktorska

Zwycięzca: Christopher Judge w God of War Ragnarok

Pozostałe nominowane występy:

  1. Ashly Birch w Horizon Forbidden West
  2. Charlotte McBurney w A Plague Tale: Requiem
  3. Manon Gage w Immortality
  4. Sunny Suljic w God of War Ragnarok

Najlepsza gra zaangażowana

Zwycięzca: As Dusk Falls

Pozostałe nominowane produkcje:

  1. A Memoir Blue
  2. Citizen Sleeper
  3. Endling - Extinction is Forever
  4. Hindsight
  5. I Was a Teenage Exocolonist

Najlepsza gra, w którą wciąż gramy

Zwycięzca: Final Fantasy 14 Online

Pozostałe nominowane produkcje:

  1. Apex Legends
  2. Destiny 2
  3. Fortnite
  4. Genshin Impact

Najlepsza gra niezależna

Zwycięzca: Stray

Pozostałe nominowane produkcje:

  1. Cult of the Lamb
  2. Neon White
  3. Sifu
  4. Tunic

Najlepszy debiut indie

Zwycięzca: Stray

Pozostałe nominowane produkcje:

  1. Neon White
  2. NORCO
  3. Tunic
  4. Vampire Survivors

Najlepsza gra mobilna

Zwycięzca: Marvel Snap

Pozostałe nominowane produkcje:

  1. Apex Legends Mobile
  2. Diablo Immortal
  3. Genshin Impact
  4. Tower of Fantasy

Najlepsze wsparcie

Zwycięzca: Final Fantasy 14 Online

Pozostałe nominowane produkcje:

  1. Apex Legends
  2. Destiny 2
  3. Fortnite
  4. No Man’s Sky

Najlepsza gra VR/AR

Zwycięzca: Moss: Book II

Pozostałe nominowane produkcje:

  1. After the Fall
  2. Among Us VR
  3. BONELAB
  4. Red Matter 2

Innowacja w dostępności

Zwycięzca: God of War Ragnarok

Pozostałe nominowane produkcje:

  1. As Dusk Falls
  2. Return to Monkey Island
  3. The Last of Us Part 1
  4. The Quarry

Najlepsza gra akcji

Zwycięzca: Bayonetta 3

Pozostałe nominowane produkcje:

  1. Call of Duty: Modern Warfare 2
  2. Neon White
  3. Sifu
  4. Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge

Najlepsza przygodowa gra akcji

Zwycięzca: God of War Ragnarok

Pozostałe nominowane produkcje:

  1. A Plague Tale: Requiem
  2. Horizon Forbidden West
  3. Stray
  4. Tunic

Najlepsza gra RPG

Zwycięzca: Elden Ring

Pozostałe nominowane produkcje:

  1. Live a Live
  2. Pokémon Legends: Arceus
  3. Triangle Strategy
  4. Xenoblade Chronicles 3

Najlepsza bijatyka

Zwycięzca: MultiVersus

Pozostałe nominowane produkcje:

  1. DNF Duel
  2. JoJo’s Bizarre Adventure: All Star Battle R
  3. The King of Fighters 15
  4. Sifu

Najlepsza gra familijna

Zwycięzca: Kirby and the Forgotten Land

Pozostałe nominowane produkcje:

  1. LEGO Star Wars: The Skywalker Saga
  2. Mario + Rabbids Sparks of Hope
  3. Nintendo Switch Sports
  4. Splatoon 3

Najlepsza gra sportowa/wyścigowa

Zwycięzca: Gran Turismo 7

Pozostałe nominowane produkcje:

  1. F1 22
  2. FIFA 23
  3. NBA 2K23
  4. OlliOlli World

Najlepsza strategia/symulacja

Zwycięzca: Mario + Rabbids Sparks of Hope

Pozostałe nominowane produkcje:

  1. Dune: Spice Wars
  2. Total War: Warhammer III
  3. Two Point Campus
  4. Victoria 3

Najlepsza gra multiplayer

Zwycięzca: Splatoon 3

Pozostałe nominowane produkcje:

  1. Call of Duty: Modern Warfare 2
  2. Multiversus
  3. Overwatch 2
  4. Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge

Nagroda publiczności gra

Zwycięzca: Genshin Impact

Pozostałe nominowane produkcje:

  1. Elden Ring
  2. God of War Ragnarok
  3. Sonic Frontiers
  4. Stray
  5. Final Fantasy XVI
  6. Hogwarts Legacy
  7. Resident Evil 4
  8. Starfield

Najbardziej wyczekiwana gra

Zwycięzca: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Pozostałe nominowane produkcje:

Najlepsza adaptacja gry

Zwycięzca: Arcane: League of Legends

Pozostałe nominowane produkcje:

  1. Cyberpunk: Edgerunners
  2. The Cuphead Show!
  3. Sonic the Hedgehog 2
  4. Uncharted

Najlepszy twórca treści

Zwycięzca: Ludwig

Pozostałe nominowani twórcy:

  1. Karl Jacobs
  2. Nibellion
  3. Nobru
  4. QTCinderella

Najlepszy gracz esportowy

Zwycięzca: Jacob „Yay” Whiteaker (Cloud9, Valorant)

Pozostali nominowani gracze

  1. Jeong „Chovy" Ji-hoon (Gen.G, LOL)
  2. Lee „Faker" Sang-hyeok (T1, LOL)
  3. Finn „karrigan" Andersen ( (FaZe Clan - CS:GO)
  4. Oleksandr „s1mple" Kostyliev (Natus Vincere, CS:GO)

Najlepszy trener esportowy

Zwycięzca: Matheus „bzkA” Tarasconi (LOUD, Valorant)

Pozostali nominowani trenerzy:

  1. Andrii „B1ad3" Horodenskyi (Natus Vincere, CS:GO)
  2. Erik „d00mbr0s” Sandgren (FPX, Valorant)
  3. Robert „RobbaN" Dahlström (FaZe Clan, CS:GO)
  4. Go „Score" Dong-bin (Gen.G, LOL)

Najlepszy event esportowy

Zwycięzca: 2022 League of Legends World Championship

Pozostałe nominowane wydarzenia:

  1. EVO 2022
  2. PGL Major Antwerp 2022
  3. The 2022 Mid-Season Invitational
  4. VALORANT Champions 2022

Najlepsza gra esportowa

Zwycięzca: Valorant

Pozostałe nominowane produkcje:

  1. Counter-Strike: Global Offensive
  2. DOTA 2
  3. League of Legends
  4. Rocket League

Najlepsza drużyna esportowa

Zwycięzca: LOUD (Valorant)

Pozostałe nominowane drużyny

  1. DarkZero Esports (Apex Legends)
  2. FaZe Clan (CS:GO)
  3. Gen.G (League of Legends)
  4. LA Thieves (Call of Duty)

Redakcja GRYOnline jest w panelu decydującym o przyznaniu nagród Game Awards. W jego skład wchodzą także inne redakcje grupy Webedia, takie jak Gamestar czy jeuxvideo.