Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitch
Okładka Mario + Rabbids: Sparks of Hope (Switch)
OkładkaMario + Rabbids: Sparks of Hope (Switch)

Mario + Rabbids: Sparks of Hope Switch

Druga część serii taktycznych gier RPG, w których spotykają się bohaterowie popularnych marek firm Nintendo i Ubisoft. W Mario + Rabbids: Sparks of Hope herosi eksplorują galaktykę i uwalniają tytułowe Iskry, które w zamian obdarowują ich rozmaitymi zdolnościami.

RPG | turowe | taktyczne | elementy strategiczne | Mario | crossover | tytuły ekskluzywne Nintendo | Find Your Next Game

Mario + Rabbids: Sparks of Hope Premiera Switch

20października2022

pudełko PL

20października2022

Nintendo eShop

20października2022

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft wydawca PL: Ubisoft GmbH Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Mario + Rabbids: Sparks of Hope

Super Mario RPG

Fire Emblem: Three Houses

Mario + Rabbids: Kingdom Battle

Mario + Rabbids: Sparks of Hope to druga odsłona cyklu taktycznych gier RPG, będących crossoverami dwóch popularnych marek – Mario oraz Rabbids – zapoczątkowanego w 2017 roku. Produkcja została opracowana przez firmę Ubisoft, we współpracy z Nintendo.

Fabuła

W Mario + Rabbids: Sparks of Hope Mario, Luigi, Księżniczka Peach, Kórlik Peach, Kórlik Luigi oraz ich przyjaciele muszą połączyć siły, by wspólnie stawić czoła nowemu zagrożeniu. Złowroga materia o nazwie Cursa zamierza bowiem pożreć wszystkie tytułowe istoty – Iskry (ang. Sparks) – i w ten sposób posiąść niewyobrażalnie wielką moc. Chcąc jej w tym przeszkodzić, protagoniści wyruszają w długą i niebezpieczną podróż po całej galaktyce, gdzie czekają ich iście kosmiczne przygody.

Mechanika

W Mario + Rabbids: Sparks of Hope otrzymujemy do dyspozycji dziewięć postaci. W trakcie rozgrywki kontrolujemy drużynę, która przemierza różnorodne planety i wykonuje stawiane przed nią zadania. W miarę postępów herosi uwalniają tytułowe Iskry, które w zamian obdarowują ich unikalnymi umiejętnościami, przydatnymi zwłaszcza na polu walki.

Po drodze nasi podopieczni mierzą się bowiem z licznymi przeciwnikami; mowa zarówno o nieprzyjaciołach znanych z pierwszej części serii, jak i o zupełnie nowych wrogach, na czele z potężnymi bossami. Starcia po raz kolejny toczą się w trybie turowym (natomiast eksploracja wciąż odbywa się w czasie rzeczywistym), choć różni się on od tradycyjnych dla gatunku rozwiązań. System walki łączy swobodę poruszania się z koniecznością podejmowania taktycznych decyzji, toteż podczas potyczek musimy nie tylko umiejętnie wykorzystywać zdolności poszczególnych postaci, lecz również odpowiednio rozstawiać ich na arenie. Dzięki temu w razie potrzeby mogą one kryć się za osłonami, robić wślizgi niczym piłkarze czy dobijać dogorywających adwersarzy.

Kwestie techniczne

Mario + Rabbids: Sparks of Hope może się pochwalić oprawą graficzną wysokiej jakości. Całość utrzymano w barwnej, przyjemnej dla oka stylistyce znanej z pierwszej części serii.

Tryby rozgrywki

W Mario + Rabbids: Sparks of Hope można grać wyłącznie samemu. Twórcy nie przewidzieli żadnych trybów wieloosobowych.

Ostatnia modyfikacja 20 października 2022

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 3,4 / 10 na podstawie 69 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.9 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Mario + Rabbids: Sparks of Hope cena w dniu premiery: 219,90 PLN

Wymagania wiekowe Mario + Rabbids: Sparks of Hope: Odpowiednia dla każdego wieku.