Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitch
Okładka Mario + Rabbids: Sparks of Hope (Switch)
OkładkaMario + Rabbids: Sparks of Hope (Switch)

Mario + Rabbids: Sparks of Hope Switch

Druga część serii taktycznych gier RPG, w których spotykają się bohaterowie popularnych marek firm Nintendo i Ubisoft. W Mario + Rabbids: Sparks of Hope herosi eksplorują galaktykę i uwalniają tytułowe Iskry, które w zamian obdarowują ich rozmaitymi zdolnościami.

RPG | turowe | taktyczne | elementy strategiczne | Mario | crossover | tytuły ekskluzywne Nintendo | Find Your Next Game

Mario + Rabbids: Sparks of Hope Premiera Switch

20października202217dni

Nintendo eShop

20października2022

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Mario + Rabbids: Sparks of Hope

Fire Emblem: Three Houses

Mario + Rabbids: Kingdom Battle

Fire Emblem: Engage

E3 2021

Mario + Rabbids: Sparks of Hope to druga odsłona cyklu taktycznych gier RPG, będących crossoverami dwóch popularnych marek – Mario oraz Rabbids – zapoczątkowanego w 2017 roku. Produkcja została opracowana przez firmę Ubisoft, we współpracy z firmą Nintendo.

Fabuła

W Mario + Rabbids: Sparks of Hope Mario, Luigi, Księżniczka Peach, Kórlik Peach, Kórlik Luigi oraz ich przyjaciele muszą połączyć siły, by wspólnie stawić czoła nowemu zagrożeniu. Złowrogi Cursa zamierza bowiem pożreć wszystkie tytułowe istoty – Iskry (ang. Sparks) – i w ten sposób posiąść niewyobrażalnie wielką moc. Chcąc mu w tym przeszkodzić, protagoniści wyruszają w długą i niebezpieczną podróż po całej galaktyce, gdzie czekają ich iście kosmiczne przygody.

Mechanika

W Mario + Rabbids: Sparks of Hope otrzymujemy do dyspozycji dziewięć postaci. W trakcie rozgrywki kontrolujemy trzyosobową drużynę, która przemierza różnorodne planety i wykonuje stawiane przed nią zadania. W miarę postępów herosi uwalniają tytułowe Iskry, które w zamian obdarowują ich unikalnymi umiejętnościami, przydatnymi zwłaszcza na polu walki.

Po drodze nasi podopieczni mierzą się bowiem z licznymi przeciwnikami; mowa zarówno o nieprzyjaciołach znanych z pierwszej części serii, jak i o zupełnie nowych wrogach, na czele z potężnymi bossami. Starcia po raz kolejny toczą się w trybie turowym (natomiast eksploracja wciąż odbywa się w czasie rzeczywistym). System walki łączy swobodę poruszania się z koniecznością podejmowania taktycznych decyzji, toteż podczas potyczek musimy nie tylko umiejętnie wykorzystywać zdolności poszczególnych postaci, lecz również odpowiednio rozstawiać ich na arenie. Dzięki temu w razie potrzeby mogą one kryć się za osłonami, skakać wrogom na głowy czy dobijać dogorywających adwersarzy.

Kwestie techniczne

Mario + Rabbids: Sparks of Hope może się pochwalić oprawą graficzną wysokiej jakości. Całość utrzymano w barwnej, przyjemnej dla oka stylistyce znanej z pierwszej części serii.

Oczekiwania czytelników: 5.6 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Mario + Rabbids: Sparks of Hope: Odpowiednia dla każdego wieku.