Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS4PCiOSANDXONESwitch
Okładka XCOM 2 Collection (PS4)
OkładkaXCOM 2 Collection (PS4)

XCOM 2 Collection

Zestaw zawierający taktyczną strategię XCOM 2 wraz z dużym rozszerzeniem War of the Chosen oraz kilkoma mniejszymi pakietami DLC.

Strategiczne | science fiction | turowe | taktyczne | pakiet | dystopia

XCOM 2 Collection Premiera

21lut2018

XONE PS4 PC

29maj2020

Switch

5lis2020

iOS

13lip2021

AND

Gry podobne do XCOM 2 Collection

XCOM 2

Phoenix Point

Phantom Doctrine

XCOM 2 Collection to pakiet zawierający grę strategiczną XCOM 2 wraz ze wszystkimi wydanymi do niej dodatkami – dużym rozszerzeniem War of the Chosen oraz czterema pakietami DLC (Resistance Warrior Pack, Anarchy’s Children, Alien Hunters oraz Shen’s Last Gift). Tytuł został opracowany przez studio Firaxis Games. Wydawcą jest firma 2K Games. Za konwersję mobilną odpowiada studio Feral Interactive.

Fabuła

XCOM 2 przedstawia opowieść, która rozgrywa się dwadzieścia lat po wydarzeniach z pierwszej części. Ludzkość poniosła klęskę w starciu z najeźdźcami z kosmosu i w rezultacie obcy przejęli kontrolę nad Ziemią, mamiąc opinię publiczną mrzonkami o współpracy pomiędzy rasami. Walcząca z najeźdźcami organizacja XCOM działa teraz w warunkach partyzanckich, starając się uwolnić Ziemian spod jarzma wroga.

Mechanika

W XCOM 2 Collection zabawę możemy podzielić na dwie części. Pierwszą jest warstwa strategiczna, w ramach której zarządzamy bazą i rozwijamy technologię. Drugim elementem gry są walki zrealizowane w turowym systemie, na losowo wygenerowanych mapach, w trakcie których bezpośrednio kontrolujemy swoich żołnierzy na placu boju.

W związku z partyzanckim charakterem naszej organizacji misje bardzo często wymagają pozostania w ukryciu – pomaga w tym fakt, że pole widzenia wrogów jest zaznaczone na mapie. Dzięki temu często mamy przewagę zaskoczenia. Z drugiej strony niejednokrotnie musimy się spieszyć – mamy ograniczony czas na zrealizowanie celu.

Żołnierze, którymi dowodzimy mogą należeć do jednej z kilku klas postaci. W miarę postępów w rozgrywce możemy rozwijać umiejętności bohaterów i nabywać nowe zdolności bojowe. Decydujemy też o ich wyposażeniu – z czasem mamy do dyspozycji szeroką gamę pancerzy, broni i gadżetów (kluczową rolę odgrywa tu zdobywanie i analizowanie technologii wykorzystywanej przez obcych).

Zawarty w pakiecie dodatek War of the Chosen oferuje nowe przedmioty, klasy, frakcje, typy przeciwników oraz misje, a także szereg zmian w warstwie taktycznej gry (mowa m.in. o kolejnych zdolnościach oraz systemie SITREP, który modyfikuje różne elementy misji w taki sposób, by mocniej różniły się pomiędzy sobą). Mniejsze pakiety DLC skupiają się na dodatkowej zawartości – zadaniach, sprzęcie, rodzajach wrogów oraz pobocznych wątkach fabularnych.

Tryby gry

XCOM 2 Collection oferuje takie same tryby, jak podstawowe wydanie. Poza kampanią dla pojedynczego gracza mamy tutaj także tryb wieloosobowy umożliwiający dwóm graczom stoczenie starcia z wykorzystaniem oddziału skomponowanego w oparciu o system punktów (wydając je kupujemy konkretnych żołnierzy).

Kwestie techniczne

XCOM 2 Collection oferuje ładną, trójwymiarową oprawę graficzną, która nie różni się od tego, co znamy z podstawowego wydania. Mamy tu ciekawie zaprojektowane i dobrze animowane modele żołnierzy oraz obcych, a także całkiem szczegółowe środowisko gry. Warto odnotować, że mapy charakteryzują się sporym poziomem zróżnicowania.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI XCOM 2 Collection

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

XCOM 2 Collection Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo E4700 2.6 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 / Radeon HD 5770 lub lepsza
  • Windows 7 64-bit
  • Zalecane:
  • Quad Core 3.0 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770 / Radeon HD 7970 lub lepsza
  • Windows 7 64-bit
Switch
XONE
PS4
PC
iOS
AND