Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweXONEXSXPC
Okładka As Dusk Falls (XONE)
OkładkaAs Dusk Falls (XONE)

As Dusk Falls

As Dusk Falls to interaktywny dramat od niezależnego studia Interior/Night, które zostało założone przez współtwórczynię Heavy Rain. W grze poznajemy losy członków dwóch amerykańskich rodzin na przestrzeni 30 lat.

Przygodowe | thriller | indie | lata 90. | tytuły ekskluzywne Xbox | Xbox Game Pass

Kolekcja gier
Obserwuj grę

As Dusk Falls należy do gatunku narracyjnych gier przygodowych, często określanych mianem interaktywnych filmów. Jest to debiutancki tytuł niezależnego studia Interior/Night, założonego w 2016 roku przez współtwórczynię Heavy Rain i Beyond: Two Souls od studia Quantic Dream.

Fabuła

Akcja As Dusk Falls rozgrywa się w południowo-zachodnim regionie Stanów Zjednoczonych, a mianowicie w mieścinie w stanie Arizona. Poznajemy w niej historię dwóch rodzin, których losy zostały ze sobą połączone na pustyni w 1999 roku. Twórcy pokusili się o zastosowanie ciekawego zabiegu narracyjnego zwanego in medias res, a co za tym idzie – fabuła rozpoczyna się od środka przedstawionych w grze wydarzeń, tj. od napadu, który nie przebiegł po myśli członków jednej z dwóch zamieszanych w sprawę rodzin. Akcja nie toczy się linearnie – produkcja raczy nas retrospekcjami i regularnie przeskakuje wiele lat naprzód, dzięki czemu poznajemy relacje pomiędzy obiema rodzinami i ich członkami na przestrzeni aż trzech dekad.

As Dusk Falls opowiada dramatyczną, ale realistyczną historię o życiu, prawdzie, zemście i poświęceniu.

Mechanika

Rozgrywka polega nie tylko na poznawaniu przygotowanej przez twórców historii, ale także na podejmowaniu trudnych wyborów mających wpływ zarówno na przyszłe wydarzenia, jak i na charakter postaci.

Kwestie techniczne

Grafika w As Dusk Falls wyróżnia się ręcznie malowanymi ilustracjami i pod względem formy gra przypomina interaktywny komiks.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe As Dusk Falls: 12+

PC
XONE
XSX