Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2022, 10:36

autor: Adrian Werner

Kot i Człowiek-Pająk wciąż nie dają szans rywalom na Steamie

Miniony tydzień nie przyniósł dużych zmian na liście bestsellerów Steam. Nadal dominowały gry Stray oraz Marvel's Spider-Man. Dzięki dużym przecenom do top 10 powróciło także kilka starszych projektów.

Jak w każdy poniedziałek udostępniono listę największych (według przychodów) bestsellerów minionego tygodnia na Steamie.

Stagnacja na liście bestsellerów Steam

Na szczycie zestawienia nie zaszły żadne zmiany. To już trzeci tydzień z rzędu, gdy pierwsze miejsce zajmuje Steam Deck, a na pozycji numer dwa znajduje się Stray.

Coraz lepiej radzi sobie Marvel’s Spider-Man Remastered. Preorder gry awansował z piątego na trzecie miejsce w top 10. Skok o cztery miejsca zanotował również morski survival Raft.

W pierwszej dziesiątce znalazły się też gry Elden Ring oraz Grand Theft Auto V, które zajęły dokładnie te same pozycje, co w poprzednim zestawieniu, czyli odpowiednio 7. i 10.

Promocje napędzają sprzedaż Rust, The Forest i Project Zomboid

W pierwszej dziesiątce znalazły się tylko trzy gry, które nie pojawiły się na poprzedniej liście. Są to Rust, The Forest oraz Project Zomboid. Te tytuły zawdzięczają sukces atrakcyjnym promocjom. We wszystkich trzech przypadkach przeceny sprawiły również, że tytuły te osiągnęły najlepsze od kilku miesięcy wyniki aktywności.

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu)

#

Gra:

1.

Steam Deck

2.

Stray

3.

Marvel’s Spider-Man Remastered (preorder)

4.

Rust

5.

Raft

6.

The Forest

7.

Elden Ring

8.

Valve Index VR Kit

9.

Project Zomboid

10.

Grand Theft Auto V