Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Coin Master (AND)

Coin Master

Coin Master to mobilna produkcja, która łączy cechy uproszczonej strategii z elementami charakterystycznymi dla gier losowych i karcianych. Za opracowanie tego tytułu odpowiada firma Moon Active.

Strategiczne | hazardowe | karciane

Okładka Coin Master (AND)

data premiery gry:

11gru2010

iOS

21sty2016

AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Coin Master to uproszczona, mobilna strategia, z mocno zaakcentowanymi elementami typowymi dla gier losowych oraz karcianych. Produkcja umożliwia rozwijanie własnej wioski wikingów, a także atakowanie osad założonych przez komputer lub inne osoby. Za opracowanie i wydanie tego tytułu odpowiada izraelska firma Moon Active.

Mechanika

W Coin Master zabawa polega na zdobywaniu pieniędzy i rozwijaniu własnej wioski, a następnie bronieniu jej i atakowaniu innych osad. Fundusze gromadzimy wykorzystując grę losową przypominającą klasycznego „jednorękiego bandytę” (możemy zrobić to jedynie kilka razy, a następnie trzeba zaczekać chwilę, aż system się zresetuje albo zakupić kolejne „spiny” w sklepie). Możemy też zdobywać dodatkowe bogactwa, grabiąc cudze wioski. Głównym celem jest posiadanie jak najbardziej rozwiniętego i pełnego skarbów miejsca.

W produkcji możemy też hodować zwierzaka – do wyboru są tygrys, lis lub nosorożec. Każde z nich pozwala zarabiać dodatkowe monety w nieco inny sposób. Zwierzęta można rozwijać, poprawiając dzięki temu skuteczność oferowanego przez nie wzmocnienia. Można je również rozmnażać (od czasu do czasu znoszą „jajka”). Co ważne, jeśli chcemy korzystać z zapewnianych przez nie benefitów, musimy je karmić, aby nie zasnęły.

Dodatkowo, w miarę postępów w rozgrywce, gromadzimy karty. Zdobywamy je zarówno za ataki, jak i wyniki w ramach gry losowej. Po zebraniu całej kolekcji oferują one dodatkowe bonusy (np. „spiny” albo punkty doświadczenia dla zwierzaka). Karty można sprzedawać innymi graczom za monety, a najrzadsze z nich są prawdziwym skarbem, którym użytkownicy chwalą się na forach i grupach na portalach społecznościowych.

Tryby gry

W Coin Master możemy grać samotnie albo z innymi. W trybie single player niszcząc wioskę przechodzimy na kolejny poziom (w grze znajdziemy ich przeszło dwieście). Z kolei w ramach sieciowego modułu wieloosobowego mamy możliwość atakowania osad wznoszonych przez innych graczy albo współpracowania z nimi.

Kwestie techniczne

Coin Master posiada bardzo prostą, dwuwymiarową oprawę graficzną. W produkcji zastosowano kreskówkową stylistykę, typową dla wielu innych mobilnych tytułów.

Dodatkowe informacje

Gra Coin Master została wydana w modelu free-to-play. W produkcji znajdziemy też system mikropłatności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Coin Master

12+

Wymagania sprzętowe Coin Master

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
iOS
AND