Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS4XONESwitch
Okładka Hotshot Racing (PC)

Hotshot Racing

Zręcznościowa gra wyścigowa, która stawia przede wszystkim na prędkość i zręczność gracza. Hotshot Racing nawiązuje do klasyki z lat 90., takiej jak Daytona USA czy Virtua Racing. Za opracowanie tytuły odpowiadają firmy Lucky Mountain Games i Sumo Digital.

Wyścigi | samochodowe | multiplayer | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | Xbox Game Pass

Okładka Hotshot Racing (PC)

data premiery gry:

10wrz2020

PC PS4 XONE Switch

Hotshot Racing to dynamiczna, zręcznościowa gra wyścigowa, która pod względem rozrywki nawiązuje do klasycznych produkcji pokroju Virtua Racing, Crusin’ USA, czy Daytona USA. Produkcja porzuca realizm na rzecz zręcznościowego modelu jazdy, którego celem jest zapewnienie graczom jak największych emocji. Tytuł został opracowany przez firmy Lucky Mountain Games i Sumo Digital. Wydawcą jest Curve Digital.

Mechanika

W Hotshot Racing możemy wcielić się w jednego z ośmiu odmiennych kierowców – Keiko, Xinga, Mike’a, Alexa, Astona, Toshiro, Marcusa i Viktora. W ich skórze siadamy za kierownicą wyjątkowo szybkiego samochodu i ścigamy się z pozostałymi uczestnikami wyścigu. Kluczowe znaczenie mają tutaj prędkość i zręczność gracza (musimy m.in. do perfekcji opanować driftowanie i wykorzystywanie cienia aerodynamicznego rywali).

Gra oferuje kilkanaście torów, osadzonych w unikatowych lokalizacjach – mamy tu plażę, dżunglę, góry oraz pustynne okolice Los Angeles.

Tryby gry

W Hotshot Racing możemy grać samotnie albo z innymi. Gra oferuje możliwość ścigania się z komputerem albo żywym przeciwnikiem – zarówno za pośrednictwem Internetu, jak i lokalnie, na podzielonym ekranie (w pierwszym przypadku możemy grać z siedmioma innymi osobami, zaś w drugim z trzema).

Pośród dostępnych trybów znajdziemy klasyczne, takie jak Próba czasowa czy Grand Prix, ale też bardziej oryginalne – np. Policjanci i złodzieje oraz Jedź lub eksploduj (w pierwszym ścigamy się z policją i po złapaniu dołączamy do niej, a w drugim pod każdym samochodem zamontowana jest bomba – jeśli zwolnimy, wylecimy w powietrze).

Kwestie techniczne

Hotshot Racing oferuje dość oryginalną, trójwymiarową oprawę graficzną, która nawiązuje do produkcji wyścigowych z lat 90. Modele samochodów są w związku z tym mało szczegółowe – składają się z wyraźnie widocznych brył. Grafice nie można jednak odmówić barwności (lokacje mocno się od siebie różnią), a dzięki zastosowaniu stylu retro w trybach single player gra działa w 60 klatkach animacji na sekundę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-8  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Hotshot Racing

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Hotshot Racing

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core i3-4130T 2.9 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770 / Radeon HD 7870 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 7 64-bit
  • Zalecane: Intel Core i5-8600K 3.6 GHz / AMD Ryzen 5 1600X 3.6 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon RX 570 lub lepsza, 12 GB HDD, Windows 10 64-bit
PC
PS4
XONE
Switch