Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS5PS4
Okładka God of War: Ragnarok - Valhalla (PS5)
OkładkaGod of War: Ragnarok - Valhalla (PS5)

God of War: Ragnarok - Valhalla

GoW Ragnarok - Valhalla

Valhalla to darmowe DLC do gry God of War: Ragnarok. Udajemy się w nim do tytułowej krainy ze skandynawskiej mitologii. Wyprawa zrealizowana została w stylu roguelike, więc każda śmierć jest ostateczna, a wiele elementów wyzwań ustalanych jest losowo.

To jest dodatek do gry God of War: Ragnarok.

Akcji | TPP | fantasy | roguelike | elementy RPG | mitologia nordycka | przygodowe gry akcji | bardzo brutalne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

God of War: Ragnarok - Valhalla Premiera

12gru2023

PS4 PS5

19wrz2024za 56dni

PC

Gry podobne do God of War: Ragnarok - Valhalla

Hades

MythForce

Dying Light 2

God of War: Ragnarok - Valhalla to darmowy dodatek do przygodowej gry akcji z 2022 roku. Opracowało go studio Sony Santa Monica, czyli ten sam zespół, który odpowiadał za podstawową wersję tej produkcji.

Fabuła

Akcja rozszerzenia toczy się po wydarzeniach z Ragnarok. W DLC udajemy się do tytułowej krainy z mitologii skandynawskiej, gdzie przebywają polegli wojownicy. Ta podróż ma przynieść Kratosowi okazję do rozliczenia się ze swoją przeszłością oraz przemyśleń na temat przyszłości. Wojownik udaje się na nią samotnie, bez syna, wspomagany jedynie radami Mimira.

Mechanika

Wyprawa do Valhalli mocno odbiega od poprzednich przygód Kratosa. DLC stawia bowiem na rozgrywkę w stylu roguelike. Każda śmierć wymusza więc powrót do początku wyzwania, ale przy zachowaniu zgromadzonych zasobów, dzięki czemu kolejne podejście jest trochę łatwiejsze.

Zabawę zaczynamy z odblokowanymi wszystkimi umiejętnościami z „podstawki”, a potem podczas zabawy zdobywamy kolejne ulepszenia, takie jak perki czy ataki runiczne. Zapewniają one dużą swobodę przy kreowaniu stylu rozgrywki i DLC zachęca do eksperymentowania z różnymi kombinacjami.

Podczas zabawy czekają na nas zarówno wyzwania bojowe, jak i zagadki. Zabawę uatrakcyjnia to, że przy każdym podejściu wiele elementów rozgrywki, takie jak np. napotkane typy wrogów, są ustalane losowo, co pozwala zachować zabawie świeżość.

Tryby gry

Tak jak podstawowa wersja God of War: Ragnarok, dodatek oferuje wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza. DLC oferuje pięć poziomów trudności – im wyższy wybierzemy, tym większe nagrody otrzymamy za sukcesu. Jednocześnie przy każdym podejściu możemy zmienić poziom trudności na inny.

Kwestie techniczne

Valhalla jest dodatkiem niesamodzielnym, co oznacza, że do zabawy potrzebna jest pełna wersja God of War: Ragnarok.

Ostatnia modyfikacja 9 lutego 2024

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,8 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI God of War: Ragnarok - Valhalla

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
PS4
PS5
PC