Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWPPCiOSAND
Okładka Braveland Wizard (WP)
OkładkaBraveland Wizard (WP)

Braveland Wizard

Kontynuacja ciepło przyjętej hybrydy strategii turowej i RPG-a, za której stworzenie odpowiada studio Tortuga Team.

Strategiczne | fantasy | turowe | elementy RPG

Braveland Wizard Premiera

4gru2014

PC iOS AND WP

Gry podobne do Braveland Wizard

Metro 2033 Wars

Braveland

Spellcrafter

Druga część osadzonej w realiach fantasy turowej gry strategicznej Braveland, która ukazała się pierwotnie wiosną 2014 roku. Za powstanie gry, jak i jej pierwszej odsłony, odpowiada rosyjskie studio Tortuga Team.

Druga odsłona serii oferuje niemal identyczną mechanikę, jak jej poprzedniczka. W zamian otrzymujemy jednak nową fabułę i zupełnie nowego bohatera. Tym razem wcielamy się bowiem w postać kobiety – adeptki Akademii Magii, która, żądna przygód, wyrusza w epicką podróż z ośnieżonych szczytów górskich po południowe krańce krainy, stawiając czoła zastępom orków, duchów i niebezpiecznych nomadów.

Model rozgrywki stanowi nieco uproszczoną formę rozwiązań znanych z serii Heroes of Might & Magic. Zabawa sprowadza się więc do eksploracji mapy, wykonywania kolejnych zadań fabularnych i rozmów z napotykanymi postaciami. Nieodłącznym elementem rozgrywki są rozgrywane w systemie turowym bitwy, w których udział biorą bohaterowie zwerbowani w toku rozgrywki.

W trakcie walki posługujemy się zarówno mieczem, jak i magią, korzystając z różnorodnych zdolności specjalnych naszych bohaterów. Na niektórych planszach znajdziemy także rozmaite bonusy do wykorzystania podczas potyczki. W zależności od poniesionych w boju strat, zdobywamy określoną ilość gotówki, którą następnie możemy wydać na ulepszenia i zakup nowego ekwipunku. Nasza bohaterka może nosić równocześnie 4 różne rodzaje przedmiotów i poznawać zaklęcia, zaliczane do 3 odmiennych szkół magii. Wraz ze wzrostem doświadczenia, otrzymujemy dodatkowe punkty do rozdania, a im silniejszy staje się nasz bohater, tym skuteczniejsze są kontrolowane przez niego jednostki.

Pod względem oprawy Braveland Wizard prezentuje się niemal identycznie jak poprzedniczka. Mapy pełne są żywych i jaskrawych kolorów, a modele obiektów i postaci wykonano w charakterystycznym, lekko kreskówkowym stylu.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Braveland Wizard: 12+

Braveland Wizard Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1.7 GHz
  • 2 GB RAM
  • 500 MB HDD
  • Windows XP(SP3)
PC
iOS
AND
WP