Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2012, 09:30

autor: Hed

Armored Core 5 – znamy datę premiery nowej gry twórców Dark Souls

Namco Bandai wyda grę Armored Core 5, przygotowaną przez autorów Dark Souls, w marcu tego roku. W produkcji zasiądziemy za sterami potężnych mechów, aby wziąć udział w kampanii solowej i bitwach wieloosobowych.

Firma Namco Bandai ujawniła zachodnią datę premiery nowej gry studia From Software – Armored Core 5. Produkcja stworzona przez autorów Dark Souls zostanie wydana 23 marca w Europie na Xboksie 360 i PlayStation 3. Piąta odsłona serii o mechach bojowych zaliczyła kilkumiesięczne opóźnienie, bo jej twórcy chcieli dopracować parę szczegółów.

O przesunięciu daty premiery dowiedzieliśmy się niespełna pół roku temu. Beta trybu multiplayer z Armored Core 5 przeprowadzona w Japonii pokazała, że jeszcze parę rzeczy trzeba poprawić. From Software postanowiło nie spieszyć się i dokończyć swoje dzieło. Gra zostanie wydana najpierw w Japonii, gdzie dystrybuuje ją sam deweloper. Zachodnim wydawcą jest właśnie Namco Bandai.

W Armored Core 5 ponownie zasiądziemy za sterami mechów. Twórcy przygotowali kampanię solową i dość ciekawy tryb muliplayer, w którym jeden z graczy wcieli się w dowódcę i będzie wydawał rozkazy.

From Software przekonuje, że „piątka” jest dopracowanym i nowatorskim podejściem do tematu. Gra kładzie większy nacisk na taktykę i wykorzystanie geografii pola bitwy. Żeby osiągnąć ten efekt, twórcy pomniejszyli trochę pojazdy i przygotowali bardziej złożone poziomy. Mimo tego, podczas zabawy na pewno nie zabraknie akcji – to wciąż dynamiczna „symulacja” maszyny bojowej.

Armored Core nie jest szczególnie znaną marką w Europie i Polsce. From Software niedawno zyskało rozgłos dzięki grze Dark Souls, więc może warto dać szansę innym tytułom studia.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Armored Core V

Armored Core V