Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Steel Battalion: Heavy Armor (X360)

Steel Battalion: Heavy Armor X360

Steel Battalion: Heavy Armor to gra akcji powstała w wyniku współpracy firm Capcom i From Software. Tytuł stanowi kontynuację przeboju znanego z konsoli Xbox. Akcja gry osadzona została w roku 2082, gdy ludzkość prowadzi bezwzględną walkę o surowce.

Akcji | Kinect | mechy i roboty | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Steel Battalion: Heavy Armor (X360)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

19czerwca2012

22czerwca2012

pudełko PL

Steel Battalion: Heavy Armor to kontynuacja najbardziej zaawansowanego konsolowego symulatora robotów bojowych, wydanego oryginalnie w 2002 roku na konsolę Xbox. Produkcja robi użytek z Kinecta, zastępującego niesamowicie drogi kontroler znany posiadaczom części pierwszej, który składał się z czterdziestu przycisków, pedałów, a także dwóch manetek. Steel Battalion: Heavy Armor zostało opracowane wspólnymi siłami przez firmy Capcom oraz From Software. Głównym producentem jest Keiji Inafune, znany z takich serii jak Onimusha czy Dead Rising.

Akcja gry toczy się w roku 2082, ponad 60 lat po tym, jak pożerające silikon mikroby zniszczyły wszystkie procesory, pozbawiając ludzkość dostępu do większości zdobyczy współczesnej techniki. Nie zniechęciło to jednak państw do prowadzenia wojen o surowce naturalne. Konflikty te przypominają zmagania z czasów II wojny światowej, z jedną ważną różnicą – do powszechnego użytku weszły potężne pionowe czołgi (Vertical Tank – w skrócie VT) i to w pilota jednej z tych maszyn wciela się gracz. Opowieść zaczyna się, gdy amerykańska armia ląduje na Manhattanie i rozpoczyna walkę o wyzwolenie Nowego Jorku spod jarzma chińskich okupantów.

Steel Battalion: Heavy Armor to uproszczony symulator. Kierowana przez nas maszyna jest powolna, a sterowanie jej ruchami wymaga opanowania sporej ilości przyrządów pokładowych. Poprzednie odsłony serii korzystały olbrzymiego kontrolera, wyposażonego w dwa joysticki i kilkadziesiąt przycisków. W przypadku Heavy Armor urządzenie to zostało zastąpione przez Kinecta, który służy do kontrolowania ruchów postaci w kokpicie. Pozwala on na intuicyjnie rozglądanie się i własnoręczne przełączanie przycisków umiejscowionych we wnętrzu kroczącej maszyny. Natomiast tradycyjny pad wykorzystujemy do poruszania maszyną oraz celowania i strzelania. Ten hybrydowy interfejs umożliwił stworzenie gry, która z jednej strony oferuje imersję typową dla produkcji korzystających z Kinecta, a jednocześnie nie upraszcza symulacyjnego systemu sterowania mechem.

Zabawa nie ogranicza się jedynie do spektakularnych bitew. Równie ważną rolę odgrywają więzi emocjonalnej z wirtualnymi postaciami i podejmowane przez nas decyzje. Poległych podwładnych nie da się później wskrzesić, więc każda strata jest wyjątkowo bolesna. Żołnierze są również tylko ludźmi – w sytuacji stresowej mogą spanikować i zdezerterować. Naszym zadaniem jest wtedy zmuszenie ich do pozostania w drużynie, nawet jeśli wymagać to będzie zastosowania wobec nich przemocy. Regularnie pojawiają się również sekcje, w których musimy opuścić kokpit, np. po to, aby zdobyć wodę dla członków załogi lub przeszukać pozostawione na polu bitwy ciała poległych. Dbanie o dobre stosunki członkami batalionu jest kluczowym elementem rozgrywki, ponieważ kształt tych relacji wpłynie na ostateczny wynik całej wojny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 5,8 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.2 / 10 na podstawie 18 głosów czytelników.

Gry podobne do Steel Battalion: Heavy Armor

Klasyfikacja PEGI Steel Battalion: Heavy Armor

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Steel Battalion: Heavy Armor

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Kinect
Obejrzyj nakręcony w Polsce filmik promujący Steel Battalion: Heavy Armor
Obejrzyj nakręcony w Polsce filmik promujący Steel Battalion: Heavy Armor

wiadomość19 czerwca 2012

Firma Capcom wypuściła wreszcie film z aktorami promujący grę Steel Battalion: Heavy Armor. Warto go obejrzeć, gdyż został on nakręcony w Polsce, a jego reżyserem był znany z animowanego cyklu Ghost in the Shell Japończyk Mamuru Oshii.

Wieści ze świata (The Elder Scrolls V: Skyrim, Max Payne 3, Minecraft) 25/5/12
Wieści ze świata (The Elder Scrolls V: Skyrim, Max Payne 3, Minecraft) 25/5/12

wiadomość25 maja 2012

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nadchodzącej aktualizacji The Elder Scrolls V: Skyrim, ścieżce dźwiękowej do gry Max Payne 3, łatce do Minecrafta na Xboksa 360, a także filmie dokumentalnym Indie Game: The Movie.

W Polsce powstaje film na podstawie gry Steel Battalion: Heavy Armor
W Polsce powstaje film na podstawie gry Steel Battalion: Heavy Armor

wiadomość27 kwietnia 2012

Japoński reżyser Mamoru Oshii, znany m.in. ze świetnego anime Ghost in the Shell, zajmuje się tworzeniem krótkiego filmu inspirowanego grą Steel Battalion: Heavy Armor. Produkcję będziemy mogli obejrzeć w Internecie pod koniec czerwca.

Steel Battalion: Heavy Armor - data premiery i nowe filmiki
Steel Battalion: Heavy Armor - data premiery i nowe filmiki

wiadomość6 marca 2012

Firma Capcom poinformowała, że symulator mecha Steel Battalion: Heavy Armor zadebiutuje w lipcu tego roku. Z okazji ujawnienia daty premiery opublikowano również nowe filmiki i screeny.

Wieści ze świata (Diablo III, Fez, The Ripper, Steel Battalion: Heavy Armor) 27/2/12
Wieści ze świata (Diablo III, Fez, The Ripper, Steel Battalion: Heavy Armor) 27/2/12

wiadomość27 lutego 2012

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o konsolowych wersjach Diablo III, ukończonych pracach nad grami Fez oraz Steel Battalion: Heavy Armor, a także ujawnionych grafikach koncepcyjnych skasowanej produkcji The Ripper.