Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2012, 13:50

autor: Sarge

Wieści ze świata (The Elder Scrolls V: Skyrim, Max Payne 3, Minecraft) 25/5/12

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nadchodzącej aktualizacji The Elder Scrolls V: Skyrim, ścieżce dźwiękowej do gry Max Payne 3, łatce do Minecrafta na Xboksa 360, a także filmie dokumentalnym Indie Game: The Movie.

Metro 2033

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Metro 2033. Dzieło studia 4A Games możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 2,49 euro (ok. 11 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Steel Battalion: Heavy Armor

W usłudze Xbox Live zadebiutowała wersja demonstracyjna gry Steel Battalion: Heavy Armor. Na razie jest dostępna jedynie dla posiadaczy kont Gold, a 31 maja zostanie odblokowana pozostałym użytkownikom Xbox Live. Warto jednocześnie wspomnieć, że gra do działania wymaga kontrolera Kinect. Pełna wersja zadebiutuje 22 czerwca w Europie wyłącznie na Xboksie 360.

The Elder Scrolls V: Skyrim

Studio Bethesda Softworks pracuje nad aktualizacją 1.6 gry The Elder Scrolls V: Skyrim. Jedną z najważniejszych nowości w tej łatce jest wprowadzenie możliwości walki w czasie jazdy na koniu. Data opublikowania patcha nie została jeszcze ujawniona, ale użytkownicy pecetów już teraz mogą testować jego wersję beta. Pełną listę zmian i dokładną instrukcję wypróbowania wczesnej edycji łatki znajdziecie na oficjalnym blogu dewelopera.

Wieści ze świata (The Elder Scrolls V: Skyrim, Max Payne 3, Minecraft) 25/5/12 - ilustracja #1

The Secret World

Studio Funcom podjęło ścisłą współpracę z firmą Nvidia. Ma to zaowocować możliwie najbardziej dopracowaną oprawą graficzną w grze The Secret World. Nadchodząca produkcja MMO zaoferuje wsparcie dla bibliotek DirectX 11 oraz technologii Nvidia 3D Vision. Oprócz tego Nvidia udostępni sieciowe narzędzie GPU Analizer, stworzone specjalnie na potrzeby omawianego tytułu i pozwalające sprawdzić wydajność komputera.

LucasArts

Serwis EGMNOW informuje, że firma LucasArts na czerwcowych targach E3 w Los Angeles zaprezentuje „niezapowiedzianą grę, znajdującą się w fazie dewelopingu”. Redaktorzy zapytali przedstawicieli LucasArts, czy tajemnicza produkcja „będzie zawierać miecze świetlne”. Twórcy nie potwierdzili, ale też nie zaprzeczyli tej informacji. Wiadomo jedynie, że deweloper pracuje w tej chwili nad kilkoma tytułami korzystającymi z silnika Unreal Engine 3, a jednym z nich jest „lotnicza gra akcji”.

Minecraft

Serwis OXM informuje, że posiadacze Minecrafta w wersji na Xboksa 360 w pierwszej kolejności doczekają się aktualizacji 1.7.3 dodającej tzw. pistony, czyli niezwykle użyteczne tłoki zdolne do popychania sąsiednich bloków. Twórcy przyznają, że implementacja tego patcha nie jest zbyt trudna – w przeciwieństwie do nadchodzącej łatki 1.8, czyli tzw. Adventure Update. Więcej na jej temat przeczytacie w wiadomości dotyczącej pecetowej wersji.

WWE 13

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun gry WWE 13, zdradzający jednocześnie datę premiery kolejnej odsłony popularnej serii sportowej studia Yuke’s. Na koniec filmu pojawia się bowiem informacja, że produkcja zadebiutuje na rynku 1 listopada w wersjach na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz Wii. Na trailerze możemy również zobaczyć takich wrestlerów jak Stone Cold Steve Austin, Undertaker, Mankind, Sheamus, Chris Jericho, Mark Henry, Big Show, czy CM Punk.

Max Payne 3

Oficjalna ścieżka dźwiękowa do gry Max Payne 3 została udostępniona w serwisie iTunes. Łącznie znajdziemy w niej 27 utworów muzycznych, które możemy zakupić w pakiecie za 9,99 dolarów (ok. 34 złotych), lub pojedynczo za 0,99 dolara (ok. 3 złotych). Max Payne 3 jest już dostępny na konsolach, a 1 czerwca zadebiutuje na PC.

Sony

Serwis VG247 donosi, że firma Sony podpisała umowę z przedstawicielami usługi OnLive lub Gaikai, która może zaowocować wykorzystaniem technologii cloud gaming w konsolach z rodziny PlayStation. Podobno informacja ma zostać oficjalnie ujawniona w trakcie konferencji japońskiego koncernu na targach E3, która odbędzie się 4 czerwca.

Indie Game: The Movie

12 czerwca odbędzie się premiera filmu dokumentalnego Indie Game: The Movie omawiającego proces powstawania gier niezależnych na przykładzie takich produkcji jak Super Meat Boy, czy Fez. Materiał będzie dostępny za pośrednictwem usługi Steam, iTunes lub oficjalnej strony internetowej za 9,99 dolarów. Film będzie można również zamówić na płycie Blu-ray.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: