Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2012, 12:52

autor: Hed

Minecraft nadal rządzi – 6 milionów kopii sprzedanych na PC, około 9 milionów na wszystkich platformach

Pecetowa wersja Minecrafta została sprzedana w nakładzie 6 milionów egzemplarzy. Twórca gry szacuje też, że na wszystkich platformach gra osiągnęła wynik około 9 milionów sprzedanych kopii.

Minecraft nadal rządzi – 6 milionów kopii sprzedanych na PC, około 9 milionów na wszystkich platformach - ilustracja #1

Markus Persson, znany także jako Notch, poinformował na Twitterze, że sprzedaż komputerowej wersji Minecrafta przekroczyła 6 milionów egzemplarzy. Założyciel i szef studia Mojang oszacował też, że ogólny wynik gry na wszystkich platformach wynosi około 9 milionów kopii kupionych przez graczy. Z takim rezultatem na rynku pecetowym może równać się tylko Blizzard i jego Diablo III, które trafiło do ponad 6 milionów osób w ciągu zaledwie tygodnia.

Popularność Minecrafta nie słabnie i gra w dalszym ciągu sprzedaje się świetnie. Wystarczy przypomnieć sobie, że w marcu tego roku Mojang chwalił się sprzedażą na poziomie 5,2 miliona egzemplarzy. W niecałe trzy miesiące grze przybyło około 800 tysięcy fanów na samych pecetach. Tak naprawdę Minecraft święci triumfy wszędzie, gdzie się pojawia – na Xboksie 360, Androidzie i iOS. Niedawno pisaliśmy, że wersję z Xbox LIVE kupiono milion razy w ciągu tygodnia.

Z tak dobrymi wynikami, bo mówimy przecież o przychodach na poziomie 80 milionów dolarów w ciągu 15 miesięcy, Markus Persson nie musi martwić się o pieniądze i może skupić się na tworzeniu nowych gier. Wiemy, że Notch pracuje obecnie nad wieloosobową produkcją kosmiczną o nazwie 0x10c, która ma zaskoczyć graczy poziomem rozbudowania oraz otwartością. Więcej o tym ambitnym projekcie pisaliśmy w kwietniu tego roku.

  1. Oficjalna strona gry Minecraft

Ostatnia aktualizacja: 2012-05-25

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Minecraft

Minecraft