Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2012, 14:08

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Minecraft sprzedany w 5,2 milionach egzemplarzy

Minecraft zdobywa coraz większą popularność. Produkcja studia Mojang została do tej pory zakupiona przez niemal 5,2 milionów egzemplarzy.

Studio Mojang sprzedało do tej pory niemal 5,2 milionów egzemplarzy gry Minecraft. Markus „Notch” Person (główny twórca) zdradził, że popularna produkcja kryje w sobie jeszcze przynajmniej jeden sekret.

Z oficjalnej strony internetowej wynika, że do tej pory Minecraft został zakupiony przez dokładnie 5 196 022 osoby. Ta statystyka obejmuje wszystkie edycje gry, jakie były dostępne w sprzedaży – począwszy od alfy, przez betę, aż po pełną wersję, która zadebiutowała w listopadzie ubiegłego roku. W tym czasie zarejestrowały się także 23,72 miliony użytkowników, którzy mogli w ten sposób wypróbować darmową, ale bardzo ograniczoną edycję Classic.

Minecraft sprzedany w 5,2 milionach egzemplarzy - ilustracja #1

Markus „Notch” Persson wypowiedział się na temat osiągniętych wyników w trakcie trwania imprezy Game Developers Conference. Główny twórca gry powiedział, że Minecraft posiada jeszcze przynajmniej jeden sekret, jakiego gracze do tej pory nie odkryli. Trudno powiedzieć o co może chodzić, bo nie zdradził on żadnych szczegółów w tej sprawie.

Minecraft to prawdziwy fenomen i jedna z najbardziej popularnych gier niezależnych ostatnich lat. Produkt osiągnął wielki sukces mimo archaicznej oprawy graficznej. W dużym stopniu pomogła w tym duża dowolność w kreowaniu wirtualnego świata przez graczy. Zostajemy wrzuceni do losowo wygenerowanego świata zbudowanego z prostych sześcianów i możemy tak naprawdę zrobić wszystko, co nam się podoba.