Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2011, 16:05

autor: Marcin Skierski

Nowy zwiastun, screeny i szczegóły na temat Steel Battalion: Heavy Armor

Na targach gamescom zaprezentowano rozgrywkę w grze Steel Battalion: Heavy Armor. Przy okazji udostępniono także nowy zwiastun i screeny.

Firma Capcom z okazji targów gamescom opublikowała nowy zwiastun i screeny z gry Steel Battalion: Heavy Armor. Z kolei na specjalnej imprezie zorganizowanej przez Microsoft w Kolonii, zaprezentowano także rozgrywkę.

Na udokumentowanie tego wydarzenia musimy poczekać i na razie pozostaje nam zadowolić się opisowymi relacjami tego, co ujawniono dziennikarzom. Trochę więcej pokazuje za to powyższy zwiastun, który raczej nie zachwyca. Dość przeciętna oprawa graficzna nie nastraja optymistycznie, ale wszystko może wynagrodzić innowacyjne sterowanie korzystające jednocześnie z Kinecta i zwykłego pada.

W zaprezentowanym przez Microsoft demie za sterami mecha można było zobaczyć Wilforda Powersa, w którego wcielimy się także w pełnej wersji. Pokaz przedstawiał desant w Nowym Jorku, przypominające podobno ten w Normandii z czasów II wojny światowej. Sterujemy, celujemy i strzelamy za pomocą pada, a ruchy naszych kończyn wykorzystywane są np. do wystartowania silnika czy obejmowania kontroli nad drugą wieżyczką robota. Odpowiednimi gestami możemy się również komunikować z członkami zespołu.

Nowy zwiastun, screeny i szczegóły na temat Steel Battalion: Heavy Armor - ilustracja #2

Na początku akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, widząc we wnętrzu mecha innych żołnierzy. Kinect pozwala intuicyjnie rozglądać się i przełączać kolejne przyciski w środku kroczącej maszyny. Twórcy zaprezentowali też główny widok, w którym w większym stopniu używamy zwykłego kontrolera. Z tej perspektywy można ostrzelać zniszczalne elementy otoczenia i zmierzyć się z bossem, który kończy pokazowy poziom.

Prezentująca Steel Battalion: Heavy Armor osoba wyjaśniła, że gra nadal jest w bardzo wczesnym stadium dewelopingu. Jej premiera została wyznaczona na 2012 rok i ma być jedną z ciekawszych propozycji dla doświadczonych graczy posiadających Kinecta. Tytuł został zapowiedziany na zeszłorocznych targach Tokyo Game Show w Japonii, ale dopiero teraz słyszymy o nim trochę więcej.

Nowy zwiastun, screeny i szczegóły na temat Steel Battalion: Heavy Armor - ilustracja #3

Steel Battalion: Heavy Armor to kontynuacja symulatora mechów, wydanego w 2002 roku na pierwszego Xboksa. Pierwowzór wyróżniał się obsługą dedykowanego kontrolera przypominającego panel sterowania w maszynie. Tym razem gra wykorzysta dobrodziejstwa kontrolera Kinect i opowie historię zaciętej walki ludzkości o surowce i terytoria w 2082 roku, w której główne role odegrają piloci tzw. Vertical Tank - w tym wspominany Wilford Powers.

Nowy zwiastun, screeny i szczegóły na temat Steel Battalion: Heavy Armor - ilustracja #4
Nowy zwiastun, screeny i szczegóły na temat Steel Battalion: Heavy Armor - ilustracja #5
Nowy zwiastun, screeny i szczegóły na temat Steel Battalion: Heavy Armor - ilustracja #6