Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 27 kwietnia 2012, 11:00

autor: Muninn

W Polsce powstaje film na podstawie gry Steel Battalion: Heavy Armor

Japoński reżyser Mamoru Oshii, znany m.in. ze świetnego anime Ghost in the Shell, zajmuje się tworzeniem krótkiego filmu inspirowanego grą Steel Battalion: Heavy Armor. Produkcję będziemy mogli obejrzeć w Internecie pod koniec czerwca.

Firma Capcom zapowiedziała stworzenie krótkiego filmu, opartego na mającej ukazać się 19 czerwca grze Steel Battalion: Heavy Armor. Film będzie nosić tytuł Steel Battalion Heavy Armor: Gosha, a jego reżyserem jest Mamoru Oshii, twórca m.in. popularnego anime Ghost in the Shell.

Fabuła filmu kręcić się będzie wokół dowódcy wojskowego o imieniu Gosha, która otrzymała rozkaz wyruszenia na wojnę wraz ze swoimi podkomendnymi – pilotami robotów bojowych VT. Wiadomo, że główny wątek filmu nie będzie dotyczył jedynie „wojny pomiędzy globalnymi frakcjami, ale także konfliktów wewnątrz jednostki”, kierowanej przez główną bohaterkę. Akcja filmu umiejscowiona zostanie najprawdopodobniej w tym samym czasie, co akcja gry – w roku 2082.

Co ciekawe, polska sceneria musiała wydać się intrygująca japońskiemu reżyserowi, skoro zdecydował się na kręcenie filmu właśnie na terenie naszego państwa. Niestety, nie wiadomo dokładnie, która część kraju tak bardzo spodobała się twórcy, że podjął decyzję o umiejscowieniu tam akcji swojego dzieła.

Film Steel Battalion Heavy Armor: Gosha będzie można obejrzeć online około 22 czerwca.

W Polsce powstaje film na podstawie gry Steel Battalion: Heavy Armor - ilustracja #1Steel Battalion: Heavy Armor będzie grą akcji, w której gracz zasiądzie za sterami potężnego pionowego robota bojowego VT. Rozgrywka zostanie umiejscowiona w roku 2082, kiedy to wszystkie procesory na świecie zniszczyły pożerające silikon drobnoustroje. Pomimo ograniczonego dostępu do zdobyczy najnowszej techniki na polu bitew królują pionowe czołgi VT, które są głównym orężem w walce o zasoby. Robotem będzie można sterować za pomocą Kinecta, umożliwiającym kontrolowanie ruchów postaci zasiadającej w kokpicie mecha. Gra ukaże się w Polsce 22 czerwca na Xboksa 360.