Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 kwietnia 2012, 09:25

autor: Hed

Pisarz Forgotten Realms dołączył do ekipy tworzącej Baldur’s Gate: Enhanced Edition

Projekt Baldur’s Gate: Enhanced Edition otrzymał wsparcie Dave’a Grossa, pisarza, który ma na koncie parę powieści z serii Forgotten Realms. Gross pomoże przygotować nową zawartość do odświeżonej wersji kultowej gry RPG.

Pisarz Forgotten Realms dołączył do ekipy tworzącej Baldur’s Gate: Enhanced Edition - ilustracja #1

Dave Gross, autor fantasy i dziennikarz, dołączył do ekipy z Overhaul Games, która przygotowuje Baldur’s Gate: Enhanced Edition, czyli odświeżoną wersję jednego z najbardziej kultowych erpegów w historii gatunku. Gross ma na koncie pracę w magazynie Dungeons & Dragons oraz kilka powieści rozgrywających się w uniwersum Forgotten Realms. Pisarz pomoże przygotować nową zawartość, obiecaną przez wydawcę przeróbki - firmę Beamdog.

„Siedziałem sobie w kawiarni narzekając na brak klasycznych RPG na iPada, kiedy Trent [prezes firmy Beamdog] pojawił się obok w magiczny sposób i powiedział: „Mam dla ciebie pracę” – zażartował Gross w oficjalnym komunikacie prasowym. Dzięki swoim dotychczasowym doświadczeniom z materią Forgotten Realms, pisarz objął posadę czołowego scenarzysty projektu. Wiemy, że Baldur’s Gate wzbogaci się o nową postać i parę wątków.

Baldur’s Gate: Enhanced Edition został zapowiedziany parę tygodni temu przez Beamdog. Firma zamierza przygotować uwspółcześnioną wersję hitu i przenieść go na popularne platformy. Sukces projektu może przesądzić o powstaniu remake’ów innych gier (np. Icewind Dale) oraz Baldur’s Gate 3, który jest w planach. Zremasterowany Baldur’s Gate trafi do sprzedaży latem w wersji na iPada oraz komputery PC i Mac. Beamdog stworzy też nową edycję Baldur’s Gate II.

  1. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Baldur's Gate: Enhanced Edition

Baldur's Gate: Enhanced Edition