Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2016, 14:44

autor: moir

10 lat więzienia za ataki na serwery Blizzarda – Wieści MMO (10/10/2016)

Dzisiaj piszemy m.in. o atakach DDoS na serwery Blizzarda i ich przykrych konsekwencjach, dodatku Kunark Ascending do kultowego EverQuesta II i wyborach Miss i Mistera Lineage II. Nie zapomnieliśmy również o fenomenalnym trailerze dodatku Knights of the Eternal Throne do Star Wars: The Old Republic.

Witamy w kolejnej odsłonie Wieści MMO – miejsca, z którego dowiecie się o wszystkich nowościach, wydarzeniach oraz ciekawostkach z Waszych ulubionych produkcji MMORPG i nie tylko. Dziś śledzimy sprawę aresztowania dwóch członków grupy odpowiedzialnej za ataki na serwery gier Blizzard Entertainment, przyglądamy się aktualizacjom i rozszerzeniom The Elder Scrolls Online, Star Wars: The Old Republic i EverQuest II, a także wybieramy Miss i Mistera Lineage II.

Blizzard i DDoS

Ostatnie kilka tygodni obfitowało w ataki DDoS na serwery produkcji amerykańskiego giganta. Przedstawiciele grup odpowiedzialnych za niestabilność infrastruktury Blizzarda publicznie (za pomocą Twittera) chwalili się swoimi występkami i zapowiadali kolejne cele, będąc przekonanymi o własnej bezkarności. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna – dwóch członków grupy zostało niedawno aresztowanych. 19-latkowie pochodzący ze Stanów Zjednoczonych oraz Holandii zostali oskarżeni o cyberataki na skalę międzynarodową. Grozi im do 10 lat więzienia.

EverQuest II

15 listopada bieżącego roku EverQuest II wzbogaci się o kolejny, 13. w kolejności, dodatek zatytułowany Kunark Ascending. Rozszerzenie wprowadzi do świata gry nowe obszary, zadania, wyposażenie, instancje oraz rozwinięcie warstwy fabularnej – słowem standard gatunku. Dokładny opis zawartości rozszerzenia dostępny jest pod tym adresem. Pre-ordery można składać w ramach 3 edycji – standardowej, kolekcjonerskiej oraz premium. Ich cena wynosi odpowiednio 35, 90 i 140 dolarów.

Miss i Mister Lineage II

Wielbicieli kobiecej urody i płci pięknej w grach MMO na pewno zainteresuje organizowany przez rosyjską firmę Innova, wydawcę Lineage II w Europie, konkurs piękności. Najpiękniejsze Panie (i Panowie!) stają w szranki o tytuł Miss i Mistera Lineage II. Pierwszy etap konkursu trwa do 11 października – do tego czasu możecie oddawać swoje głosy na wasze faworytki (bądź faworytów). Wyłonione w ten sposób najlepsze 15-stki zostaną wówczas zaproszone do części finałowej, w ramach której zobligowane zostaną do nagrania krótkiego tematycznego wideo. Zwycięzców poznamy na początku listopada bieżącego roku. Zapraszamy do głosowania. Poniżej przedstawiamy naszą rodaczkę, która została wybrana Miss w 2013 roku.

Star Wars: The Old Republic

Zgodnie z obietnicą twórcy Star Wars: The Old Republic ujawnili wszystkie szczegóły na temat najnowszego rozszerzenia ich sztandarowej produkcji zatytułowanego Knights of the Eternal Throne. Dodatek zadebiutuje 2 grudnia bieżącego roku, wprowadzając do świata gry ogrom zmian. Czekać nas będzie, oprócz możliwości zdobycia dodatkowych 5 poziomów doświadczenia, znacznie rozbudowana fabuła, dwie nowe planety i masa zadań, a także prawdziwa wisienka na torcie – dynamiczne wybory pomiędzy ciemną i jasną stroną mocy. Odtąd każda podejmowana przez nas akcja będzie miała znaczenie, stopniowo przechylając szalę ku jednej z dwóch opcji. Dokładniejsze informacje na temat zawartości rozszerzenia dostępne są pod tym adresem. Ponadto zachęcamy do zapoznania się z niezwykle klimatycznym zwiastunem Knights of the Eternal Throne.

The Elder Scrolls Online

W minionym tygodniu fani The Elder Scrolls Online świętowali debiut One Tamriel – najbardziej rewolucyjnej aktualizacji w historii gry. Znakiem firmowym uaktualnienia jest mechanika skalowania poziomów, która sprawia, że świat Tamriel stoi otworem przed wszystkimi – odtąd każdy napotkany przeciwnik i każde rozpoczęte zadania będzie dostosowane do kierowanego przez nas bohatera, co oznacza, że mamy wolną rękę i możemy bawić się w TESO dokładnie tak jak mamy na to ochotę. Prócz wspomnianego skalowania w grze zadebiutuje także system pojedynków oraz nowe wydarzenia. Zniesiono również ograniczenia związane z tworzeniem grup z przedstawicielami innych frakcji. Szczegółowe informacje dotyczące aktualizacji znajdziecie tu.

Na łamach Wieści staramy się wspominać o wszystkich popularniejszych grach MMO (przynamniej z perspektywy graczy z Polski). Jeśli wydaje ci się, że twoja ulubiona pozycja powinna znaleźć się na naszych łamach, a z jakiegoś powodu tak się jeszcze nie stało – daj nam znać w komentarzach, zobaczymy co da się zrobić.