Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2016, 15:23

autor: luckie

Eksploracja planety i walka – zobacz prezentację Star Citizen; Squadron 42 jednak opóźniony

Podczas wczorajszego konwentu gry Star Citizen potwierdzono, że fabularny tryb Squadron 42 jednak się opóźni i nie pojawi się w tym roku. Z drugiej strony, warto obejrzeć zapis prezentacji przykładowej misji na proceduralnie wygenerowanej planecie.

Wczoraj w Los Angeles odbyła się impreza Citizen Con, poświęcona w całości grze Star Citizen, powstającemu od kilku lat kosmicznemu symulatorowi, będącemu absolutnym królem finansowania społecznościowego i jednym z najambitniejszych projektów w historii branży gier wideo. W sieci pojawiło się ponad dwugodzinne nagranie z pokazu, które możecie znaleźć poniżej. Film prezentuje, jakie efekty osiąga proceduralny system generowania planet, i może robić spore wrażenie, szczególnie na fanach, którzy od dłuższego czasu śledzą losy Star Citizen oraz jego systematyczny rozwój.

Pokazane pod koniec grywalne demo produkcji ukazuje naprawdę imponującą górzystą planetę, jedną z wielu wygenerowanych przez silnik gry. Przemierzając pustynię na pokładzie łazika przypominającego Mako z serii Mass Effect grający nie tylko podziwia ciekawe krajobrazy, lecz także wykonuje misję, która polega na odnalezieniu wraku statku kosmicznego i przedarciu się przez strzegących go tubylców, wyglądających niemal jak Ludzie Pustyni z Gwiezdnych wojen. W międzyczasie rozpętuje się potężna burza piaskowa, a spod ziemi wyrasta wielki robal pustynny. Trudno nie odnieść wrażenia, że pokaz był wyreżyserowany, ale i tak robi spore wrażenie. Z kolei miłośnicy smaczków technologicznych z pewnością chętnie obejrzą następujące po nim omówienie systemu proceduralnego generowania planet.

Proceduralnie wygenerowana planeta w Star Citizen wygląda naprawdę imponująco. - Eksploracja planety i walka – zobacz prezentację Star Citizen; Squadron 42 jednak opóźniony - wiadomość - 2016-10-10
Proceduralnie wygenerowana planeta w Star Citizen wygląda naprawdę imponująco.

Obsuwa trybu Squadron 42

W tym wszystkim pojawia się też zła nowina. Chris Roberts ostatecznie potwierdził, że kampania solowa Squadron 42 jednak nie ukaże się w tym roku. Mimo starań, twórcom nie udało się przygotować na wczorajszą prezentację nawet jednego w pełni gotowego rozdziału – ma ich być w sumie 28, a każdy powinno się dać ukończyć na kilka różnych sposobów. Na potrzeby trybu fabularnego nagrano około 20 godzin scenek z udziałem topowych aktorów hollywoodzkich, w tym Marka Hamilla, Gillian Anderson, Gary’ego Oldmana, Andy’ego Serkisa i Johna Rhys-Daviesa. Na razie nie wiadomo, kiedy Squadron 42 zostanie ukończony.

Przy okazji, aktualny stan zbiórki na Star Citizen wynosi 127 milionów z hakiem. To oznacza, że od wczorajszego „ponad 126 milionów” na konto Cloud Imperium Games wpłynął kolejny milion.

  1. Oficjalna strona gry Star Citizen
  2. Star Citizen – kompendium wiedzy