Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweX360PS3
Okładka NCAA Football 12 (X360)
OkładkaNCAA Football 12 (X360)

NCAA Football 12

Gra sportowa symulująca rozgrywki futbolu amerykańskiego pomiędzy uniwersyteckimi drużynami z USA i Kanady.

Sportowe | futbol amerykański

Kolekcja gier
Obserwuj grę

NCAA Football 12 Premiera

12lip2011

X360 PS3

Gry podobne do NCAA Football 12

NHL 11

Madden NFL 12

NFL Head Coach 09

NCAA Football 12 to kolejna odsłona popularnej marki sportowej Electronic Arts traktującej o futbolu amerykańskim. W przeciwieństwie do swojej siostrzanego cyklu Madden NF,L seria NCAA koncentruje się na rozgrywkach pomiędzy zespołami amerykańskich i kanadyjskich uniwersytetów.

Gra stara się przedstawić zawody w sposób jak najbardziej realistyczny. Odtworzono wszystkie reguły rządzące tym sportem i zadbano o zaawansowany silnik fizyczny odpowiedzialny zarówno za zachowanie piłki, jak i sposób poruszania się zawodników po boisku. W lidze bierze udział ponad setka zespołów i wirtualna wersja każdego z nich jest taka jak w rzeczywistości, wliczając w to zarówno wygląd i nazwiska graczy, jak i noszone przez nich kostiumy oraz wygląd boisk.

NCAA Football 12 umożliwia zarówno bezpośrednią kontrolę nad drużyną w czasie meczów, jak i odegranie jedynie roli trenera w trybie Dynasty. Znacznemu rozszerzeniu uległ wprowadzony po raz pierwszy w zeszłorocznej edycji tryb Road to Glory. Wcielamy się w nim w jednego zawodnika i własnoręcznie prowadzimy go przez całą karierę zaczynając od rozgrywek w ostatniej klasie liceum. Przebieg naszych treningów i meczów wpływa na liczbę zdobywanych punktów doświadczenia, które następnie wydajemy na kupowanie ulepszeń własnych statystyk i awanse na wyższe pozycje w drużynie. Warto też wspomnieć o nowym systemie odpowiedzialnym za obliczanie rezultatów kolizji kilku zawodników, który wydatnie zwiększył realizm. Gra może też pochwalić się bardzo zaawansowanym systemem animacji pozwalającym poruszać się zawodnikom tak jak w rzeczywistości.

Zabawę uatrakcyjnia dodatkowo styl prezentacji bazujący na popularnej stacji sportowej ESPN. Dzięki temu, wirtualne mecze wyglądają i są komentowane tak jak podczas profesjonalnej relacji telewizyjnej.

Tryb gry: single / multiplayer  

Wymagania wiekowe NCAA Football 12: Odpowiednia dla każdego wieku.

X360
PS3