Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS5XSX
Okładka EA Sports College Football 25 (XSX)
OkładkaEA Sports College Football 25 (XSX)

EA Sports College Football 25

Gra sportowa symulująca rozgrywki futbolu amerykańskiego. W EA Sports College Football 25, w przeciwieństwie do serii Madden NFL, bierzemy udział w rywalizacjach uczelnianych (pomiędzy 134 drużynami), choć równie prestiżowych.

Sportowe | futbol amerykański | na 2 osoby | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

EA Sports College Football 25 Premiera

19lip2024

PS5 XSX

Gry podobne do EA Sports College Football 25

Madden NFL 25

Madden NFL 24

Wild Card Football

EA Sports College Football 25 to gra sportowa symulująca uczelniane rozgrywki futbolu amerykańskiego. Za tytuł odpowiedzialne jest studio EA Tiburon znane z serii Madden NFL. Dla wydawcy jest to powrót do tej tematyki po 11 latach – w 2013 roku miała miejsce premiera NCAA Football 14.

Gameplay

Do gry zaimplementowano nieobecną w Madden NFL technologię CampusIQ, która ma realistycznie oddawać realia uczelnianych rozgrywek. Dzięki szerokiemu zakresowi ocen graczy, które zmieniają się w trakcie starć, poziomom drużyn i nowej mechanice podań, rozgrywka jest bardziej strategiczna i ma odzwierciedlać głębię futbolu uniwersyteckiego.

Ponadto musimy zarządzać zdrowiem swoich zawodników, aby upewnić się, że będą w najlepszej formie, gdy ma to znaczenie. Czynimy to poprzez ograniczanie zmęczenia, ocenę ryzyka kontuzji i unikanie błędów na boisku, stosując strategiczne zmiany.

Inną istotną mechaniką jest przewaga własnego boiska. Goście muszą mierzyć się z różnymi zakłóceniami, które utrudniają zabawę, takimi jak drżenie ekranu, brakujące ikony przedmeczowe i ruchome grafiki zagrań.

Dzięki oficjalnym licencjom twórcy odtworzyli wszystkie zespoły, sportowców, stadiony, wybiegi drużyn oraz zachowania kibiców, przenosząc atmosferę tych rozgrywek do wirtualnego świata gry.

Tryby gry

Tytuł umożliwia rozrywkę w kilku trybach dla jednego gracza oraz wieloosobowych.

W Dynastii (ang. Dynasty) jako trener budujemy od podstaw wszechstronny program futbolu uniwersyteckiego. W tym celu m.in. zatrudniamy sztab trenerski, rekrutujemy najbardziej obiecujących zawodników i tworzymy sportowy panteon na lata.

W Drodze do chwały (ang. Road to Glory) wcielamy się w stworzonego przez nas studenta-zawodnika. Zarządzamy swoim tygodniowym harmonogramem treningów i wizerunkiem, co pozwola zdobyć zaufanie trenera, aby ten wystawiał nas częściej podczas meczów. Jeśli to się nie uda, możemy skorzystać z portalu transferowego i przenieść się na inną uczelnię, która nas doceni.

Ponadto w EA Sports College Football 25 pojawia się znany z innych gier EA Sports tryb Ultimate Team, w którym budujemy drużynę marzeń z zawodników wylosowanych z paczek kart, a następnie wykorzystujemy ich do rywalizacji z innymi graczami o zdobycie uniwersyteckiego mistrzostwa.

Ostatni główny tryb to Droga do Play-offów (ang. Road to the College Football Playoff), w którym wybieramy swoją ulubioną drużynę i konkurujemy, wspinając się po ligowej drabince. Tylko od naszych umiejętności zależy, czy awansujemy do play-offów i powalczymy o mistrzostwo kraju.

Komentatorzy

Podczas gry słyszymy głosy Kirka Herbstreita i Chrisa Fowlera — duetu komentatorów znanych z transmisji najważniejszych meczów. W przypadku innych form rywalizacji słuchamy Jesse’ego Palmera, Davida Pollacka i Rece’a Davisa.

Ostatnia modyfikacja 16 lipca 2024

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe EA Sports College Football 25: Odpowiednia dla każdego wieku.

XSX
PS5