Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCXBOXPS2
Okładka Total Club Manager 2005 (PC)

Total Club Manager 2005

Total Club Manager 2005 to w prostej linii następca dobrego i uznanego na całym świecie Total Club Manager 2004.

Sportowe | manager | piłka nożna

Okładka Total Club Manager 2005 (PC)

data premiery gry:

22paź2004

PC

29paź2004

XBOX PS2
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Total Club Manager 2005 to kolejna edycja managera piłkarskiego przygotowanego przez firmę EA Sports odpowiedzialną za najlepiej sprzedającą się na świecie serię symulatorów piłkarskich czyli FIFA Football.

Przede wszystkim zaktualizowano bazę licencjonowanych lig, zespołów i piłkarzy. Jest ona jeszcze większa, a w jej skład wchodzą także nowe, nieznane wcześniej w serii ligi. Modyfikacjom poddano również opcje taktyczne zespołu. Teraz gracz może obserwować przebieg spotkań oraz statystyki w pełni trójwymiarowej grafice. Cały czas można zmieniać ustaloną formację oraz zachowanie drużyny, aby lepiej dopasować ją do aktualnej sytuacji na boisku. Na bieżąco mamy również dostęp do istotnych informacji zarówno o stanie naszego meczu jak i spotkań trwających równolegle w danej lidze.

Dostępne są także nowe cechy charakterystyczne oceniające zarówno graczy jak i drużyny m.in. sprawność fizyczna, zmęczenie, ranking graczy, gole, kartki, indywidualne statystyki każdego zawodnika, ogólne dla całej drużyny oraz posiadania piłki. Dodatkowo wprowadzono nowy system umiejętności zawodników. Teraz jest więcej cech charakteryzujących każdego z graczy. Pojawiła się również dokładniejsza skala ich oceny. Każdy atrybut zawodnika może mieć wartość od 0 do 99, co pozwala na precyzyjne ustalenie umiejętności potencjalnych graczy.

Jak zawsze dokonano także szeregu usprawnień w szacie graficznej gry. W Total Club Manager 2005 interfejs użytkownika jest bardziej czytelny, ponieważ został przygotowany w wysokiej rozdzielczości. W relacjach z meczów jest teraz także komentator, który informuje o sytuacji na boisku. W najważniejszych momentach spotkania możemy także na żywo w trójwymiarowej oprawie oglądać jak sobie radzi nasz zespół. Dla większej funkcjonalności przygotowano również specjalny system powtórek i skrótów z najważniejszych momentów danego meczu. Na potrzeby edycji 2005 stworzono nowe modele sztucznej inteligencji komputerowych przeciwników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 859 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139,90 PLN

Gry podobne do Total Club Manager 2005

Klasyfikacja PEGI Total Club Manager 2005

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Total Club Manager 2005

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 700MHz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 32MB
  • 1 GB HDD
Total Club Manager 2005 - recenzja gry
Total Club Manager 2005 - recenzja gry

Recenzja 21 grudnia 2004, 10:01

Uff... Kiedy ustawimy wszystko, co należy, naszym oczom ukazuje się ekran wiadomości. Od razu widać, że autorzy dużo uwagi przyłożyli do grafiki menu. Są one naprawdę ładne, wszystkie elementy odpowiednio dopasowano pod względem kolorystyki, dzięki czemu grę ogląda się przyjemnie nie tylko w trakcie meczów. Nieco gorzej jest z układem, który komplikuje rozgrywkę średnio wtajemniczonym graczom. Co prawda wszystkiego da się nauczyć w godzinę-dwie, ale moim zdaniem doskonałość pod tym względem uzyskał Football Manager 2005 i do niego TCM-owi daleko. No ale cóż – coś kosztem czegoś – ładniejsze menu, bardziej skomplikowany interfejs.

PC
XBOX
PS2