Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweXBOXPCPS2
Okładka Rugby Challenge 2006 (PS2)
OkładkaRugby Challenge 2006 (PS2)

Rugby Challenge 2006

Rugby Challenge 2006 to wirtualna symulacja rugby - dość brutalnego sportu, który systematycznie zdobywa coraz więcej fanów na całym świecie.

Sportowe | rugby

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rugby Challenge 2006 Premiera

3lut2006

PC PS2 XBOX

producent: Swordfish Studios wydawca: Ubisoft

Rugby Challenge 2006 to wirtualna symulacja rugby - dość brutalnego sportu, który systematycznie zdobywa coraz więcej fanów na całym świecie. Za przygotowanie omawianego tytułu odpowiadają developerzy w przeszłości odpowiedzialni za jedną z najlepszych pozycji w tym gatunku, tj. World Championship Rugby (długotrwały bestseller w Wielkiej Brytanii oraz Francji).

Gra oferuje zarówno tryb Kariery (z prowadzonym zespołem pniemy się coraz wyżej w klasyfikacji), jak i opcję Treningu czy Tutorial dla początkujących (ćwiczymy zagrania, taktykę na wybrane spotkanie, etc.). W Rugby Challenge 2006 osoby siedzące przez monitorami komputerów prowadzą do zwycięstwa jedną z kilkudziesięciu najbardziej znanych drużyn rugby (reprezentacje oraz zespoły klubowe), wśród dostępnych rodzajów rozgrywek można zaś wymienić: Puchar Heinekena, Turniej Sześciu Nacji, Zurich Premiership, Celtic League, czy French National League. W programie nie zabrakło kilku podstawowych opcji charakterystycznych dla menadżerów, np. możliwości dowolnego ustalania taktyki na mecz, czy opracowania niestandardowych zagrań. Gra posiada również licencję na używanie zarówno prawdziwych nazw drużyn, jak i nazwisk zawodników.

Sporą zaletą opisywanej produkcji jest dopracowana grafika. Zmagania odbywają się na ładnie wymodelowanych, wirtualnych stadionach (kilka obiektów odwzorowanych zgodnie z rzeczywistymi, m.in. Murrayfield, Lansdowne Road, Twickenham, czy Millennium Stadium, jak również kilka stadionów fikcyjnych, stworzonych wyłącznie na potrzeby gry). Sposób prezentacji spotkań przypomina telewizyjną relację, modele zawodników są szczegółowe wykonane, wszystkie zaimplementowane animacje powstały zaś przy wykorzystaniu techniki motion-capture (w oczy rzuca się duży realizm ruchów). Kolejne spotkania mogą być również rozgrywane w różnych warunkach pogodowych i porach dnia.

Ostatnia modyfikacja 25 czerwca 2015

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 5 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Rugby Challenge 2006

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Rugby Challenge 2006 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 64MB (Geforce 3 lub lepsza)
  • 210 MB HDD
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PC
PS2
XBOX