Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS2XBOX
Okładka Rugby Challenge 2006 (PC)

Rugby Challenge 2006

Rugby Challenge 2006 to wirtualna symulacja rugby - dość brutalnego sportu, który systematycznie zdobywa coraz więcej fanów na całym świecie.

Sportowe | rugby

Okładka Rugby Challenge 2006 (PC)

data premiery gry:

3lut2006

PC PS2 XBOX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rugby Challenge 2006 to wirtualna symulacja rugby - dość brutalnego sportu, który systematycznie zdobywa coraz więcej fanów na całym świecie. Za przygotowanie omawianego tytułu odpowiadają developerzy w przeszłości odpowiedzialni za jedną z najlepszych pozycji w tym gatunku, tj. World Championship Rugby (długotrwały bestseller w Wielkiej Brytanii oraz Francji).

Gra oferuje zarówno tryb Kariery (z prowadzonym zespołem pniemy się coraz wyżej w klasyfikacji), jak i opcję Treningu czy Tutorial dla początkujących (ćwiczymy zagrania, taktykę na wybrane spotkanie, etc.). W Rugby Challenge 2006 osoby siedzące przez monitorami komputerów prowadzą do zwycięstwa jedną z kilkudziesięciu najbardziej znanych drużyn rugby (reprezentacje oraz zespoły klubowe), wśród dostępnych rodzajów rozgrywek można zaś wymienić: Puchar Heinekena, Turniej Sześciu Nacji, Zurich Premiership, Celtic League, czy French National League. W programie nie zabrakło kilku podstawowych opcji charakterystycznych dla menadżerów, np. możliwości dowolnego ustalania taktyki na mecz, czy opracowania niestandardowych zagrań. Gra posiada również licencję na używanie zarówno prawdziwych nazw drużyn, jak i nazwisk zawodników.

Sporą zaletą opisywanej produkcji jest dopracowana grafika. Zmagania odbywają się na ładnie wymodelowanych, wirtualnych stadionach (kilka obiektów odwzorowanych zgodnie z rzeczywistymi, m.in. Murrayfield, Lansdowne Road, Twickenham, czy Millennium Stadium, jak również kilka stadionów fikcyjnych, stworzonych wyłącznie na potrzeby gry). Sposób prezentacji spotkań przypomina telewizyjną relację, modele zawodników są szczegółowe wykonane, wszystkie zaimplementowane animacje powstały zaś przy wykorzystaniu techniki motion-capture (w oczy rzuca się duży realizm ruchów). Kolejne spotkania mogą być również rozgrywane w różnych warunkach pogodowych i porach dnia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD / 1 DVD

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Rugby Challenge 2006

Klasyfikacja PEGI Rugby Challenge 2006

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Rugby Challenge 2006

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 64MB (Geforce 3 lub lepsza)
  • 210 MB HDD
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Europejski oddział Hip Interactive opublikuje zapowiedziane gry zgodnie z planem

wiadomość13 lipca 2005

Hip Interactive żyje i ma się dobrze, ale rzecz dotyczy tylko i wyłącznie europejskiego oddziału koncernu – taką oto wiadomość opublikowano wczoraj na wieść o bankructwie amerykańskiego oddziału firmy.

Hip Interactive bankrutem!

wiadomość12 lipca 2005

Do ostatniej chwili przedstawiciele koncernu Hip Interactive starali się utrzymać w tajemnicy informacje o fatalnej kondycji finansowej. Teraz nie ma już czego ukrywać. Mimo olbrzymich wysiłków, włodarzom firmy nie udało się znaleźć sposobu na pokrycie ciągle rosnących długów, dlatego też zostali oni zmuszeni do ogłoszenia bankructwa.

PC
PS2
XBOX