Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS2XBOX
Okładka Rugby 2005 (PC)
OkładkaRugby 2005 (PC)

Rugby 2005

Rugby 2005 to kolejna odsłona dość znanej w Europie serii gier wyprodukowanych przez sportowy oddział koncernu Electronic Arts. Gra ta, jak sama nazwa wskazuje, traktuje o rugby - sporcie, który szczególnym powodzeniem cieszy się w Wielkiej Brytanii.

Sportowe | rugby

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rugby 2005 Premiera

8mar2005

PS2 XBOX

18mar2005

PC

Gry podobne do Rugby 2005

Rugby 06

Madden NFL 2004

Rugby 2004

Rugby 2005 to kolejna odsłona dość znanej w Europie serii gier wyprodukowanych przez sportowy oddział koncernu Electronic Arts. Gra ta, jak sama nazwa wskazuje, traktuje o rugby - sporcie, który szczególnym powodzeniem cieszy się w Wielkiej Brytanii. Podobnie jak wcześniej, jednym z podstawowych atutów omawianej produkcji są licencje najpopularniejszych lig rugby, między innymi szkockiej, brytyjskiej czy australijskiej.

Tytuł ten zawiera rozbudowany tryb treningowy. Gracz może między innymi poznać zasady rządzące tą dyscypliną, zapoznać się z różnorodnymi ustawieniami taktycznymi oraz systemem sterowania znajdującymi się na murawie zawodnikami czy też wyćwiczyć bardziej zaawansowania zachowania, które przydadzą się na wyższych poziomach trudności i w przypadku rozgrywania pojedynków wieloosobowych.

Gracz przed rozpoczęciem właściwej zabawy może wybrać jeden z licencjonowanych klubów rugby lub stworzyć swój własny korzystając z wbudowanego edytora. Obejmuje on między innymi wybranie nazwy klubu, ustalenie parametrów zawodników czy też strojów, w których zamierzają wystąpić. Modyfikować można również przebieg poszczególnych zawodów. Gotowe turnieje obejmują między innymi takie imprezy jak World Cup, European Domestic League czy Super 12 Series.

Oprawa wizualna prezentuje zbliżony poziom do edycji 2004. Poprawiono niektóre animacje zawodników. Gra uwzględnia na przykład wpływ masy ciała czy wzrostu na zachowanie danej osoby na murawie. Nowe typy animacji obejmują gesty zawodników czy stosowane w trakcie zawodów chwyty. Dopracowano system sterowania poszczególnymi rugbistami. Zadbano również o profesjonalny komentarz i realistyczne zachowania widowni. Kibice w dynamiczny sposób reagują na poczynania własnej drużyny.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 55 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Rugby 2005

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Rugby 2005 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 32MB
  • 800 MB HDD
PC
PS2
XBOX