Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS4XONE
Okładka Rugby 20 (PC)

Rugby 20

Kolejna odsłona serii gier sportowej dla miłośników rugby. Tytuł pozwala grać autentycznymi zespołami i posiada szereg ulepszeń, które nadają rozgrywce więcej głębi strategicznej. Za jego opracowanie odpowiadają deweloperzy ze studia EKO Software.

Sportowe | rugby | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Okładka Rugby 20 (PC)

data premiery gry:

23sty2020

PC XONE PS4

Rugby 20 to gra sportowa poświęcona tytułowej dyscyplinie, nie cieszącej się w naszym kraju zbyt wielką popularnością. Produkcja stanowi realistyczne odwzorowanie współczesnego rugby - jest rozbudowanym symulatorem, posiadającym licencje, dzięki którym możemy grać drużynami narodowymi i klubami z najważniejszych światowych lig. Podobnie jak poprzednia część cyklu, tytuł został opracowany przez studio Eko Software. Wydawcą jest firma Bigben Interactive.

Mechanika

W Rugby 20 bierzemy udział w meczach tytułowej dyscypliny sportu. W czasie zabawy przełączamy się pomiędzy różnymi zawodnikami wybranej drużyny - najczęściej obserwujemy ich z góry, choć kamera zmienia swoje położenia w zależności od tego, co dzieje się na boisku. Każdy ze sportowców jest opisany szeregiem statystyk (m.in. posiada ograniczoną wytrzymałość, która określa, jak długo jest w stanie wytrzymać wytężoną grę).

Głównym celem zabawy jest umieszczenie piłki w bramce przypominającej literę H - możemy to zrobić poprzez rzut lub tzw. przyłożenie (dostarczenie piłki na miejsce i dotknięcie nią ziemi). Możemy swobodnie poruszać się swoimi zawodnikami (sportowcy, których w danym momencie nie kontrolujemy są nadzorowani przez algorytm AI i starają się pomóc nam poprzez zajmowanie odpowiedniej pozycji i przeszkadzanie oponentom) oraz brać udział zarówno w rozbudowanych planach ataku, jak i manewrach defensywnych (rugby jest kontaktową dyscypliną sportu - możemy np. przewracać graczy przeciwnej drużyny). Konieczne jest także opanowanie podawania i współpracy pomiędzy zawodnikami.

W porównaniu do poprzedniej części twórcy zauważalnie pogłębili taktyczną warstwę gry. W czasie zabawy mamy możliwość podejmowania szeregu decyzji, które wpływają na działania naszego zespołu i przebieg spotkania - możemy zarządzać wznowieniami piłki, wskazywać konkretne zagrywki, wyszukiwać wolne przestrzenie i w locie zmieniać plan na dany mecz, zaskakując rywali nowymi pomysłami.

Produkcja umożliwia branie udziału w rozgrywkach drużyn narodowych oraz lig Top 14, Pro D2, Gallagher Premiership i Pro 14.

Tryby gry

W Rugby 20 możemy grać zarówno samotnie, jak i z innymi - w ramach sieciowego i lokalnego trybu wieloosobowego.

Kwestie techniczne

Rugby 20 posiada atrakcyjną, trójwymiarową oprawę graficzną, która została znacząco poprawiona w porównaniu do poprzedniej odsłony serii. Opracowane nowe, bardziej szczegółowe i modele postaci. Zawodnicy są też zauważalnie lepiej animowani (w pracach nad tym elementem gry wykorzystano technologię motion capture). Całość prezentuje się przyzwoicie i dość realistycznie oddaje wygląd i atmosferę prawdziwych spotkań.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Cena gry w dniu premiery: 161,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Rugby 20

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Rugby 20

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-750 2.66 GHz / AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7790 lub lepsza
 • 15 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-4570 3.2 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780 / 4GB Radeon R9 290X lub lepsza
 • 15 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
PC
XONE
PS4