Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS2PC
Okładka Rugby 08 (PS2)
OkładkaRugby 08 (PS2)

Rugby 08

Gra podejmująca tematykę tytułowej dyscypliny sportowej. Sporą atrakcją jest możliwość przystąpienia do Pucharu Świata w rugby, organizowanego we Francji w roku 2007.

Sportowe | rugby

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rugby 08 Premiera

16lip2007

PS2

27lip2007

PC

Rugby 08 jest produktem o tematyce sportowej, koncentrującym uwagę gracza na tytułowych zmaganiach, niezwykle popularnych zwłaszcza na Wyspach Brytyjskich. Podobnie jak w przypadku zbliżonej tematycznie serii Madden NFL, za produkcję i wydanie tej gry odpowiedzialny jest koncern Electronic Arts. Możemy też liczyć na licencjonowane drużyny, stadiony, czy typy zawodów. Ponadto produkt ten w bardzo wyraźny sposób nawiązuje do Pucharu Świata w rugby (Rugby World Cup), rozgrywanego w 2007 roku we Francji. Oznacza to, iż możemy przystąpić do tych rozgrywek (także kwalifikacji) i wybraną przez siebie drużynę (20 najlepszych ekip z całego świata) poprowadzić do ostatecznego zwycięstwa.

Lista zmian w najnowszej wersji cyklu obejmuje między innymi poszerzone opcje zarządzania całą drużyną. Ustalamy szczegóły zarówno ofensywnej, jak i defensywnej gry, w tym ustawienie zawodników na boisku. Większość z tych zmian można także przeprowadzać bezpośrednio w trakcie meczu, uwzględniając sytuację na murawie (aktualny wynik czy formację i taktykę przeciwnej drużyny).

W znacznym stopniu przemodelowano także sterowanie poszczególnymi zawodnikami. Gracz w prostszy sposób może wykonywać niektóre ruchy, mając jednocześnie większą kontrolę nad poszczególnymi zagraniami sterowanej przez siebie postaci. Wiele z tych opcji przygotowano oczywiście z myślą o mniej doświadczonych graczach. Autorzy dodali także nowy wskaźnik, który ma pomóc w wykonywaniu precyzyjnych kopnięć.

Oprócz uczestnictwa we wspomnianym wyżej pucharze świata możemy też brać udział w innych trybach zabawy. Jednym z nowo dodanych trybów jest na przykład World Cup Challenge, dzięki któremu można wziąć udział w najciekawszych momentach z historii tego sportu. Dodatkowo gracz może odblokować filmy, ukazujące najciekawsze autentyczne fragmenty mistrzostw World Cup. Wizualnie Rugby 08 niewiele różni się od poprzednich odsłon serii. Najlepiej wykonano postaci zawodników, a w szczególności zadbano o animację ich zachowań. Najciekawsze momenty na boisku można obserwować na ładnie wykonanych zbliżeniach obrazu (styl telewizyjny).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 270 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Rugby 08

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Rugby 08 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 4 Ti4600 lub lepsza)
  • 1.9 GB HDD
  • Windows XP
PS2
PC