Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweWii
Okładka Rugby League 3 (Wii)
OkładkaRugby League 3 (Wii)

Rugby League 3 Wii

Rugby League 3 jest trzecią odsłoną cyklu sportowych symulacji rozgrywek rugby. Tytuł wyprodukowany został przez nowozelandzkie studio Sidhe Interactive.

Sportowe | rugby | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rugby League 3 Premiera Wii

18marca2010

producent: Sidhe Interactive wydawca: Tru Blu Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Rugby League 3 to pierwsza gra z serii Rugby League stworzona z myślą o użytkownikach konsoli Nintendo Wii. Deweloperzy z nowozelandzkiego studia Sidhe Interactive zdecydowali się zmienić platformę sprzętową, by wykorzystać możliwości, jakie stwarza m.in. bezprzewodowy kontroler ruchu Wii Remote.

Wzorem wcześniejszych odsłon cyklu, gra pozwala pokierować drużynami rugby. Baza danych Rugby League 3 obejmuje ponad 80 profesjonalnych zespołów, występujących na co dzień w ligach: NRL, Super League, Toyota Cup, UK Championship, UK Championship 1, State of Origin i City v Country, a także uczestniczących w rozgrywkach międzynarodowych. Produkcja korzysta z oficjalnych licencji, co pozwoliło twórcom wprowadzić autentyczne nazwy klubów i nazwiska zawodników.

Rozgrywka opiera się na oficjalnych regułach rugby, a nad przestrzeganiem zasad czuwają arbitrzy kontrolowani przez komputerową sztuczną inteligencję. Deweloperzy postarali się, by gracze mogli kierować nie tylko pojedynczymi zawodnikami, ale całymi formacjami poprzez wybór odpowiedniej taktyki.

Sposób prezentacji wydarzeń na wirtualnych boiskach wzorowany jest na transmisjach telewizyjnych. Gracz obserwuje akcję z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Wydarzenia w trakcie meczów komentowane są przez popularnego sprawozdawcę sportowego – Andrew Vossa.

Wymagania wiekowe Rugby League 3: Odpowiednia dla każdego wieku.