Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweXBOXPCPS2
Okładka Rugby 06 (XBOX)
OkładkaRugby 06 (XBOX)

Rugby 06

Najnowsza część dobrze przyjmowanej przez fanów serii traktującej o bardzo męskim, czytaj brutalnym, sporcie, jakim niewątpliwie jest rugby.

Sportowe | rugby

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rugby 06 Premiera

10lut2006

PC PS2 XBOX

Rugby 06 to najnowsza część dobrze przyjmowanej przez fanów serii traktującej o bardzo męskim, czytaj brutalnym, sporcie, jakim niewątpliwie jest rugby. Miłośnicy wirtualnego kopania i ściskania jajowatej piłki po raz kolejny otrzymują realistyczną i intensywną symulację, która potrafi przykuć przed monitorem na wiele godzin.

Nowa edycja gry to przede wszystkim zwiększenie ilości dostępnych zagrywek, m.in. szybko wykonywane wrzuty z autu czy rzuty wolne, pozwalające na przeprowadzenie błyskawicznego ataku, zakończonego w większości wypadków zdobyciem punktów. To również tzw. Impact players, których unikalne zdolności i umiejętności możemy wykorzystać do odniesienia zwycięstwa w, zdawałoby się, z góry przegranym meczu. Twórcy gry przygotowali także ponad 25 predefiniowanych ustawień taktycznych, które możemy zamapować w naszym kontrolerze, a następnie w dowolnym momencie rozgrywki wybrać ten plan, który najbardziej pasuje zarówno do sytuacji na boisku, jak również do naszego stylu gry.

Ulepszeniu uległa także oprawa graficzna - przewijające się banery reklamowe na stadionach, realistyczna murawa, animowane flagi drużyn, nowe warunki pogodowe, m.in. śnieg czy mgła, a nawet takie smaczki jak obłoczki pary wydobywające się z ust zawodników, znakomicie wpływają na urealnienie rozgrywki. Poprawiono również sam wygląd oraz animacje zawodników, a dzięki nowemu stylowi prezentacji meczów, zbliżonemu do znanego z ekranów telewizorów, gra zyskała na widowiskowości. Całości obrazu Rugby 06 dopełnia profesjonalnie przygotowany komentarz - za mikrofonami zasiedli Ian Robertson, komentujący mecze rugby dla BBC od 30 lat, oraz Grant Fox, niegdyś jeden z najbardziej utytułowanych zawodników rugby Nowej Zelandii.

W Rugby 06 nie mogło także zabraknąć elementów, które stanowiły o sile jego poprzedników - licencji na kluby oraz turnieje. W tej edycji programu zwiększono ich liczbę, dzięki czemu mamy możliwość poprowadzenia klubów m.in. Guinness Premiership, wzięcia udziału w Pucharze Sześciu Narodów, Lions Tour, Tri Nations czy Super 14. Możemy także stworzyć swoja własną drużynę marzeń, którą następnie poprowadzimy do zdobycia jak największej ilości trofeów. Fani rugby wychodząc na boisko, poczują się jak w domu, a to dzięki rzeczywistym stadionom, przeniesionym do Rugby 06, m.in. Twickenham, Lansdowne Road, Millennium czy Murrayfield.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 4,5 / 10 na podstawie 62 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Rugby 06

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PC
PS2
XBOX