Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS2
Okładka Rugby 2004 (PC)

Rugby 2004

Nowa odsłona sportowej serii korporacji Electronic Arts traktującej o rugby, sporcie, który cieszy się bardzo dużą popularnością przede wszystkim w Wielkiej Brytanii.

Sportowe | rugby

Okładka Rugby 2004 (PC)

data premiery gry:

16wrz2003

PS2

19wrz2003

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nowa odsłona sportowej serii korporacji Electronic Arts traktującej o rugby, sporcie, który cieszy się bardzo dużą popularnością przede wszystkim w Wielkiej Brytanii. Produkcja ta posiada oficjalne licencje m.in. lig: australijskiej (AUR), nowozelandzkiej (NZRU), południowoafrykańskiej (SARFU), szkockiej (SRU), francuskiej (FFR), brytyjskiej (RFU), a także Rugby World Cup (RWC) i Super 12, dlatego też znajdziemy w niej ponad 2000 autentycznych graczy i 95 drużyn z całego świata (w tym 20 reprezentacji narodowych) oraz weźmiemy udział w większości imprez i zawodów jakie organizowane są w rzeczywistości, w tym: World Cup, Tri nations, Super 12 Series, Domestic oraz Master League. Autorzy umożliwili również rozgrywanie meczów towarzyskich i historycznych oraz prowadzenie swego zespołu w zwykłych rozgrywkach ligowych.

Spotkania toczą się na 75 stadionach (w tym stadiony RWC), które są wiernymi kopiami tych istniejących w rzeczywistości. Szczegółowo odtworzono wszystko to, co znajduje się na tego typu obiektach, począwszy od murawy, aż po trybuny i kibiców dynamicznie reagujących na to, co się dzieje na boisku. Zadbano również o bardzo autentyczne przedstawienie warunków atmosferycznych (m.in.: siła wiatru, opady deszczu, mgła) i ich wpływu na stan murawy (normalna, twarda, rozmokła, błotnista, itd.) i na przebieg spotkania.

 • Zawodnicy charakteryzowani są przez zestaw cech indywidualnych jak siła, wytrzymałość, szybkość czy umiejętność wykopywania piłki.
 • Mecze komentują John Inverdale oraz Gordon Bray.
 • Specjalny, intuicyjny system kontroli gry na boisku i sterowania graczami. Szereg ruchów, tricków, zmyłek, itp.
 • Nowoczesna trójwymiarowa oprawa graficzna. Wysokiej jakości tekstury. Animacje i ruchy zawodników wykonane w technologii Motion Capture. Dynamiczne cieniowanie i oświetlenie. Powtórki wykonane w stylu transmisji telewizyjnych.
 • Tryb multiplayer do czterech graczy równocześnie.
 • Edytor pozwalający zmieniać parametry zawodników.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 62 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Rugby 2004

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Rugby 2004

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Procesor Pentium III 500MHz
 • 128MB RAM
 • 32MB akcelerator 3D
 • 880MB HDD
Electronic Arts potwierdza Rugby 2005
Electronic Arts potwierdza Rugby 2005

wiadomość25 listopada 2004

Konsorcjum Electronic Arts potwierdziło oficjalnie, że prace nad nową odsłoną Rugby oznaczoną datą 2005, są w toku. Główną atrakcją będą oficjalne licencje większości światowych lig oraz turniejów, w tym „Tri-Nations” (Australia, Nowa Zelandia i RPA), „Super 12” oraz „European Cup”.

Rugby 2004 w produkcji
Rugby 2004 w produkcji

wiadomość17 czerwca 2003

Praktycznie co rok (a niekiedy nawet częściej) pojawia się kolejna edycja serii traktujących o piłce nożnej, koszykówce, hokeju, futbolu amerykańskim czy golfie, dlaczego więc programiści z EA Sports nie mieliby stworzyć nowego cyklu? Podczas wyboru dyscypliny „padło” na rugby, dzięki czemu jeszcze we wrześniu bieżącego roku posiadacze konsoli Sony PlayStation 2 oraz komputerów klasy PC zagrają w Rugby 2004.

PC
PS2