Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2011, 15:15

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Europejska premiera pecetowej wersji Trine 2 w ostatnim kwartale roku

Pecetowa wersja Trine 2 pojawi się w europejskich sklepach jeszcze w tym roku. Seqel wydanej przed dwoma laty zręcznościówej gry studia Frozenbyte trafi także do dystrybucji elektronicznej.

Firma Focus Home Interactive poinformowała, że pecetowa wersja side-scrollowej zręcznościówki Trine 2 ukaże się na europejskim rynku w czwartym kwartale bieżącego roku. Poza tradycyjnym pudełkowym wydaniem, które wyląduje na sklepowych półkach, dzieło studia Frozenbyte sprzedawane będzie także w dystrybucji elektronicznej. Dla fanów przygód Pontiusa, Zoyi i Amadeusa przewidziano również specjalną edycję kolekcjonerską.

Premierę Trine 2 przekładano do tej pory kilkukrotnie. Niestety, termin „lato 2011” także jest już nieaktualny. Obecnie europejski wydawca, którym jest firma Focus Home Interactive, celuje w ostatni kwartał roku. Dotyczy to wyłącznie wersji przeznaczonych na komputery osobiste (PC i Mac). Wciąż nie wiadomo, kiedy dokładnie gra zawita na konsole PlayStation 3 i Xbox 360.

Europejska premiera pecetowej wersji Trine 2 w ostatnim kwartale roku - ilustracja #1

Deweloperzy zapewniają jednak, że warto uzbroić się w cierpliwość, bo sequel ma być równie udany jak pierwsza część, która rozeszła się dotąd w ponad milionie egzemplarzy, zbierając oceny recenzentów na poziomie 80/100 (dane serwisu metacritic.com).

- Jesteśmy pewni, że Trine 2 jako gra będzie fantastyczna i cieszymy się, że Focus pomoże nam w tym, by wersja PC otrzymała taką dystrybucję, na jaką zasługuje – przekonuje Lauri Hyvärinen, dyrektor zarządzający studiem Frozenbyte.

Warto wspomnieć, że poza standardową edycją, europejski wydawca szykuje również coś dla fanów serii. Edycja kolekcjonerska Trine 2 wzbogacona zostanie o płytę CD ze ścieżką dźwiękową skomponowaną przez Ari Pulkkinena.

Gorąco zachęcamy do obejrzenia najciekawszych materiałów wideo związanych z nową produkcją studia Frozenbyte:

  1. Gramy! - GC: Gramy w Trine 2
  2. Video Co-op
  3. Video gamescom 2011 gameplay
  4. Video gameplay #1