Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2011, 19:45

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Twisted Metal zadebiutuje w lutym 2012 roku

David Jaffe ze studia Eat Sleep Play na łamach amerykańskiego bloga PlayStation ujawnił datę premiery gry Twisted Metal. Kolejnej części zwariowanej serii doczekamy się w lutym 2012 roku.

Kilkanaście dni po przesunięciu daty premiery Twisted Metal otrzymaliśmy nowy termin, w jakim możemy spodziewać się gry. Taką informację za pośrednictwem specjalnego filmu przekazał David Jaffe, założyciel studia Eat Sleep Play.

W krótkim materiale twórca produkcji przekazuje, że Twisted Metal zadebiutuje na amerykańskim rynku 14 lutego 2012 roku, czyli w przyszłoroczne Walentynki. Z kolei na Twitterze europejskiego bloga PlayStation czytamy, że tytuł na naszym kontynencie z całą pewnością ukaże się w lutym, ale konkretna data zostanie podana wkrótce. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że do premiery dojdzie 17 lutego - trzy dni później, niż w Stanach Zjednoczonych.

Na koniec powyższego filmu zaprezentowany został teaser zapowiadający nadejście pełnoprawnego zwiastuna gry. Do jego publikacji w Internecie dojdzie jeszcze w tym tygodniu, więc fani powinni trzymać rękę na pulsie.

Twisted Metal to zwariowana samochodowa gra akcji, przygotowywana wyłącznie z myślą o PlayStation 3. Prowadzimy jeden z dostępnych pojazdów (w tym m.in. debiutujący w serii śmigłowiec) i z pomocą różnego rodzaju broni rozprawiamy się z przeciwnikami obecnymi na danym etapie. Ze względu na charakter zabawy, tytuł najlepiej sprawdzi się w sieciowym trybie multiplayer, gdzie do walki stanie ze sobą nawet 16 graczy.