Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PCPS3
Okładka Dead Block (X360)

Dead Block

Humorystyczna gra akcji, w której stajemy w szranki z kolejnymi falami zombiaków. Zabawa polega przede wszystkim na odpieraniu ataków przeciwników, w czym pomagają barykady oraz szeroki wybór pułapek.

Akcji | TPP | zombie | TPS | kooperacja

Okładka Dead Block (X360)

data premiery gry:

6lip2011

X360

20lip2011

PS3

16gru2011

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dead Block to trzecioosobowa gra akcji powstała na fali popularności produkcji z zombiakami. Tytuł koncentruje się na aspekcie przetrwania w środowisku zdominowanym przez nieumarłych i został stworzony przez studio Candygun Games. Produkcja rozprowadzana jest jedynie za pośrednictwem cyfrowej dystrybucji.

Przenosimy się do Stanów Zjednoczonych lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, gdy ogromną popularnością cieszył się rock'n'roll. Ta „zrodzona w piekle” muzyka dokonała prawdziwego spustoszenia w zachodniej cywilizacji. Jej potężna moc przyczyniła się do powstania z martwych ludzi, którzy powrócili jako zombie. Wcielamy się w pracownika budowlanego Jacka Fostera, parkingową Foxy Jones lub wiecznie głodnego harcerza Mike’a Bacona i staramy się jakoś odnaleźć w zaistniałej sytuacji. Fabuła została przedstawiona w humorystyczny sposób i tak naprawdę nie pełni tutaj zbyt istotnej roli.

Zabawa polega przede wszystkim na odpieraniu ataków przeciwników. Autorzy nazywają to „defensywną rozgrywką” i rzeczywiście coś w tym jest, gdyż często przychodzi nam barykadować się w domach, blokując wszystkie przejścia i zastawiając przeróżne pułapki na truposzy. Bezpośrednia konfrontacja z użyciem broni jest ostatecznością i dochodzi do niej dopiero wówczas, gdy zombiaki przełamują naszą obronę.

W sumie oddano nam do dyspozycji dziesięć rozbudowanych poziomów, które zaliczamy w pojedynkę lub w trybie kooperacji dla maksymalnie czterech osób (także na podzielonym ekranie). Oprócz tego przygotowane zostały dodatkowe etapy, w których może ze sobą współpracować nawet osiem osób. Pomysł na rozgrywkę na pierwszy rzut oka przypomina serię Left 4 Dead, ale w rzeczywistości całość wyróżnia się zupełnie innym klimatem i luźniejszym podejściem do tematu. Potwierdza to zresztą komiksowa oprawa graficzna działająca na silniku Unreal Engine 3 oraz kreskówkowe projekty postaci i nieumarłych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Ocena czytelników: 5,8 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,2 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Gry podobne do Dead Block

Klasyfikacja PEGI Dead Block

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dead Block

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.5 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 531 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Dead Block - śmiertelna kooperacja z zombiakami w tle

wiadomość6 maja 2011

Firma Digital Reality zapowiedziała Dead Block – humorystyczną grę akcji, w której staniemy w szranki z kolejnymi falami zombiaków. Tytuł jest tworzony przez studio Candygun Games zlokalizowane w Hamburgu.

PC
X360
PS3