Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2011, 11:20

autor: Sarge

Dead Block - śmiertelna kooperacja z zombiakami w tle

Firma Digital Reality zapowiedziała Dead Block – humorystyczną grę akcji, w której staniemy w szranki z kolejnymi falami zombiaków. Tytuł jest tworzony przez studio Candygun Games zlokalizowane w Hamburgu.

Firma Digital Reality zapowiedziała Dead Block – humorystyczną grę akcji, w której staniemy w szranki z kolejnymi falami zombiaków. Tytuł jest tworzony przez studio Candygun Games zlokalizowane w Hamburgu.

Dead Block - śmiertelna kooperacja z zombiakami w tle - ilustracja #1

Dead Block przeniesie nas do Stanów Zjednoczonych lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, gdy ogromną popularnością cieszył się rock ‘n’ roll. Ta, „zrodzona z piekła” muzyka dokona prawdziwego spustoszenia w zachodniej cywilizacji. Jej potężna moc przyczyni się również do powstania z martwych ludzi, którzy powrócą jako zombiaki.

Ten krótki opis warstwy fabularnej gry powinien Was utwierdzić w przekonaniu, że autorzy podchodzą do tematu z dużym przymrużeniem oka. Potwierdza to zresztą komiksowa oprawa graficzna działająca na silniku Unreal Engine 3 oraz kreskówkowe projekty postaci i nieumarłych.

Zabawa w dziele Candygun Games polegać będzie przede wszystkim na odpieraniu ataków przeciwników. Autorzy nazywają to „defensywną rozgrywką” i rzeczywiście coś w tym jest, gdyż często przyjdzie nam się barykadować w domach, blokując wszystkie przejścia i zastawiając przeróżne pułapki na najeźdźców. Bezpośrednia konfrontacja z użyciem broni będzie ostatecznością i dojdzie do niej dopiero wówczas, gdy zombiaki przełamią naszą obronę.

Dead Block - śmiertelna kooperacja z zombiakami w tle - ilustracja #2

W Dead Block wcielimy się w pracownika budowlanego Jacka Fostera, parkingową Foxy Jones lub wiecznie głodnego harcerza Mike’a Bacona. Dziesięć rozbudowanych poziomów ukończymy w pojedynkę lub w trybie kooperacji dla maksymalnie czterech graczy (potwierdzony split-screen). Oprócz tego przygotowane zostaną dodatkowe etapy, w których współpracować ze sobą będzie mogło nawet osiem osób. Choć całość na pierwszy rzut oka może przypominać serię Left 4 Dead, to w rzeczywistości ma wyróżniać się zupełnie innym klimatem i luźniejszym podejściem do tematu.

Dead Block ukaże się latem bieżącego roku w wersjach na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz pecety. Gra będzie rozprowadzana jedynie drogą cyfrowej dystrybucji. Póki co, nie znamy choćby przybliżonej ceny produktu. W wiadomości możecie za to podziwiać jego pierwszy zwiastun oraz screeny.

Dead Block - śmiertelna kooperacja z zombiakami w tle - ilustracja #3
Dead Block - śmiertelna kooperacja z zombiakami w tle - ilustracja #4
Dead Block - śmiertelna kooperacja z zombiakami w tle - ilustracja #5