Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2011, 14:26

autor: Jiker

Wieści ze świata (Serious Sam 3, Journey, GoldenEye) 28/06/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o przecenach PlayStation 3 w UK, końcu szerszej współpracy Yu Suzukiego i firmy SEGA, dodatku do Operation Flashpoint: Red River, nowym dziele twórców Deadly Premonition, a także becie Journey. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o przecenach PlayStation 3 w UK, końcu szerszej współpracy Yu Suzukiego i firmy SEGA, dodatku do Operation Flashpoint: Red River, nowym dziele twórców Deadly Premonition, a także becie Journey. Zapraszamy do lektury.

Peggle Deluxe

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęta została gra Peggle Deluxe. Produkcje autorstwa PopCap Games możecie aktualnie nabyć za kwotę 4,99 euro, czyli ok. 20 złotych (o 50% niższą od standardowej). Promocja potrwa do godziny 19:00.

PlayStation 3

Brytyjskie sklepy wyprzedają kolejny model PlayStation 3. Tym razem chodzi o odchudzoną wersję ze 160 GB HDD (w Play do kupienia za 200 funtów, czyli około 900 złotych). Czy braki magazynowe oznaczają rychłą obniżkę ceny konsoli? Póki co, firma Sony nie zamierza komentować plotek i spekulacji.

Sorcery

Przedstawiciele brytyjskiego oddziału Sony Computer Entertainment oznajmili, że Sorcery na PlayStation 3 – gra akcji z magami w rolach głównych – w dalszym ciągu znajduje się w produkcji. Przypominamy, że dzieło jednego z wewnętrznych oddziałów SCE zrobi użytek z kontrolera PlayStation Move, który pełnić będzie rolę różdżki.

Serious Sam 3: BFE

Twórcy Serious Sam 3: BFE na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3 przekazali na Twitterze, że w produkcji w dalszym ciągu obecne będą takie elementy jak zdrowie, a także konieczność podnoszenia broni oraz zbierania amunicji. Autorzy z Devolver Digital określili ten fakt mianem „realizmu”. Premiera gry nastąpi tego lata.

Wieści ze świata (Serious Sam 3, Journey, GoldenEye) 28/06/11 - ilustracja #1

Yu Suzuki

Yu Suzuki, projektant takich marek jak OutRun, After Burner II, Virtua Fighter, Daytona USA, Virtua Cop oraz Shenmue, opuszcza po 28 latach firmę SEGA – od września pozostanie w niej wyłącznie nieetatowym konsultantem. Legendarny twórca skupi się na pracy we własnym studio deweloperskim YS NET.

GoldenEye

Koncern Activision zarejestrował cztery nowe domeny związane z marką GoldenEye: GoldeneEyeReloadedGame.com, GoldenEye007GameReloaded.com, GoldenEyeReloaded007.com oraz GoldenEye007Reloaded.com. Niewykluczone, że firma ma w planach kolejne wznowienie strzelaniny FPP GoldenEye 007, wydanej oryginalnie na Nintendo 64, a w zeszłym roku przesortowanej w odświeżonej wersji na Wii.

Operation Flashpoint: Red River

Do oferty Xbox Live, PlayStation Network i Steam trafia dzisiaj nowe DLC do strzelanki Operation Flashpoint: Red River. W skład Valley of Death (560 punktów Microsoftu lub 6,99 dolarów) wchodzi osiem dodatkowych wyzwań z cyklu Fireteam Engagements – po dwie misje z trybów Combat Sweep, CSAR, Last Stand oraz Rolling Thunder. Gracz może je ukończyć w pojedynkę lub w trybie czteroosobowej kooperacji.

Access Games

Studio Access Games, twórcy zaskakującego thrillera Deadly Premonition, który mimo tragicznej oprawy audiowizualnej zdobył liczne grono fanów, pracuje nad nową produkcją. Na tę chwilę nie może jednak ujawnić żadnych szczegółów.

Wieści ze świata (Serious Sam 3, Journey, GoldenEye) 28/06/11 - ilustracja #2

Journey

Dziś ruszają zamknięte beta testy metafizycznej przygody o tytule Journey (ich zakończenie planowane jest na 12 lipca). Mogą do nich przystąpić wcześniejsi nabywcy poprzedniej gry studia thatgamecompany, Flower, niektórzy subskrybenci PlayStation Plus, wybrani użytkownicy PlayStation Blog, a także fani facebookowej strony producenta. Premiera pełnej wersji odbędzie się we wrześniu, za pośrednictwem PlayStation Network.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Rugby World Cup 2011

Miner Wars 2081

Shift 2: Unleashed

Unearthed: Trail of Ibn Battuta

WipEout 2048 (PS Vita)

Reality Fighters (PS Vita)

Forza Motorsport 4

Crimson Alliance

Crysis 2

Call of Duty: Black Ops

Black Death

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

BioShock: Infinite - kulisy produkcji - zdolności Elizabeth (PL)

Gears of War 3 - kulisy produkcji #3 (PL)

Gramy w F.3.A.R. - multiplayer

Rusty Hearts - trailer #1

Team Fortress 2 - Meet the Medic

Tour de France: The Official Game - trailer #1

World of Battles - trailer #3

Call of Duty: Black Ops - Annihilation DLC - dżungla

Beyond Good & Evil HD - zwiastun na premierę